Představa mojí nejlepší dovolené se naprosto neshoduje s představami mých blízkých, takže na ni vlastně pořád čekám.

Takhle by měla vypadat

Je asi taková. Sbalit si mapu, průvodce, batoh a spacák, koupit si pouze letenku někam na druhý konec zeměkoule a vydat se do neznáma. Tam pobýt tak tři čtyři týdny, cestovat podle nálady a nadšení po různých místech té země, tu spát den, jinde třeba čtyři noci, podle toho, jak se mně bude na danném místě líbit. Procestovat tu zemi křížem krážem, navštívit památky, hory, moře a kouty, kam turistova noha nevkročila. Spát v chatrčích, jíst s domorodci.

a

Takhle vypadá ve skutečnosti

O tom sním už mnoho let, ale zatím marně, protože nic takového nikoho z mého okolí neláká. Muži mého života, dcera i kamarádky mají představy jiné. Moře, hotel s all inclusive, válení na pláži, lenošení. Ráno vstát v deset (jedenáct, dvanáct), napapkat se a jít si z postele přelehnout k moři. Pak si dojít na obídek, zmrzlinku, trochu si zaplavat, ale jen tak kousek, aby se neutopili, a zase se vyvalovat na dece. Večer procházka, nějaký ten drink u baru, a když už pořádné dobrodružství, tak cestovkou organizovaný výlet lodí kolem pobřeží.

s

Cizí argumenty vítězí

„Ta nuda, to utrpení. Tohle můžu mít na Mácháči za pár korun, a ne kvůli tomu jezdit za drahé peníze k moři,“ argumentuju, ale nikoho to nezajímá. „Ta nádherná relaxace, odpočinek po tom blázinci v práci, pohodlí, komfort. Přece se nebudu harcovat za drahé peníze někam do divočiny, spát na rohoži a louskat kobylky? To abych si vzal(a) po tomhle výletě ještě další dovolenou na vzpamatování,“ argumentuje protistrana. A protože je protistrana početná a já jenom sama, jezdím na dovolenou do hotelu a válím se u moře. 

Vám by se to nelíbilo?

Před dvěma lety mi už svitla naděje. Domluvily jsme se s kamarádkou – velkou individualistkou a dobrodružkou, že vyrazíme s batohem na Srí Lanku. Koupila jsem průvodce, CD, mapu…a kamarádka otěhotněla. A tak stále čekám, zda se mi podaří prožít tu nejkrásnější dovolenou dřív, než půjdu do důchodu.

A jak je to s vámi, milé čtenářky? Taky stále čekáte, nebo jste už svou nejkrásnější dovolenou prožily? Jaká byla, jak se lišila od původní představy? Proč byla právě ona ta nejlepší? Co je pro vás na dovolené nejdůležitější?

Na vaše odpovědi čekáme až do dnešního odpoledne na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama