Ve čtvrtek večer na mne čekalo doma překvapení. Děti mi přinesly domů opuštěné šedé mourovaté kotě, které zmateně běhalo po lese. Je viditelně naprosto zdravé, chutná mu jíst prakticky všechno (granule, kapsičky i maso), hlavně když je toho hodně :-).

Během jediného dne se naučilo chodit na kočkolit (vzhledem k tomu, že původně nemělo ani páru o tom, co je to kočkolit a musela jsem mu osobně ukazovat, co že se s tím kočkolitem dělá (přirozeně jsem předváděla jen hrabání), usuzuji, že jde o divoké kotě).
 
Bohužel si je nemohu nechat, protože máme už tři kočky a bydlíme v pronájmu (a už třetí kočinda byl problém...). Nechci koťátko dávat do útulku, ponechám ho u nás (s dovolením našich domácích) do doby, než se pro ně najde rodina.
 
Je to nesmírně čiperné, veselé a inteligentní stvoření, bleskurychle si ochočilo jak nás, tak naše tři kočky, které jsou z něj naprosto "paf" a nestihly ani protestovat proti jeho přítomnosti. V noci se ke mně chodí vehementně mazlit, cuchá mi dlouhé vlasy, prochází se mi po břiše a blahem přede. Přes den lítá po celém bytě jako torpédo a hraje si úplně se vším, na co narazí, včetně našich nohou :-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje dlouhá plandavá sukně ke kotníkům je pro něj ideálním cílem, takže každých pět minut vyskakuji úlekem metr vzhůru, když na mne útočí řízená kočičí střela. Je to veliké zlatíčko, ze kterého určitě vyroste nádherná mourovatá kočka. Zatím nepoznám, je-li to kočička, nebo kocourek (i když bych spíše tipla čičinu). Věk bych odhadovala na 3 měsíce, váží 1,5 kila.

Jméno jsme kotěti zatím nedali (ještě hůře bychom se s ním loučili). Zatím jej častujeme nejrůznějšími přízvisky jako Mrňous, Prdlouš, Torpédo, Ďáblík, Mazlík a tak, která momentálně vystihují jeho psychické rozpoložení.
 
Kdo z vás by mohl poskytnout domov pidi-mourkovi, ozvěte se mi prosím na mail modrazaba@seznam.cz nebo na tel. 603-214257.
Daniela

Kdo se postará o Prdlouše?

Připomínám dnešní téma - jste ambiciózní rodiče?
Pište, zajímavé příspěvky odměníme!

redakce@zena-in.cz

Reklama