Tři týdny hlasovaly tisíce Češek o nejlepší pojmenování pro ženské intimní partie v rámci projektu #FindTheName, který iniciovala značka ženského zdraví Idelyn® Beliema. Cílem bylo zbořit tabu spojené s pojmenováváním ženské intimity a motivovat ženy, aby odhodily stud a cítily se komfortně, když mají mluvit třeba o své vagině. Češky ukázaly svou otevřenost i nápaditost a vymyslely stovky kreativních návrhů.

Inspirativní video motivovalo 5 544 žen k tomu, aby vyjádřily svůj názor a zapojily se. Kreativitu a intimní nápaditost potvrzuje 686 označení pro vaginu, se kterými se hlasující ženy podělily na cz.findthename.eu.

Zde je top 5 nejoblíbenějších jmen: 1. Pipinka, 2. Beruška, 3. Kundička, 4. Vagina, 5. Frnda. Některé ženy se inspirovaly i u básníků a výsledkem byly názvy jako Puklinka, Zahrádka nebo Poupátko. Proč ale ne třeba Pusinka, Idelýnka, Počitadlo lásky nebo Studánka útěchy, fantazii se meze nekladou.

Video naprosto neotřele představilo, jak bezstarostně o svých penisech umí mluvit muži a do jak prekérní situace se často dostává něžné pohlaví, má-li pojmenovat svou vaginu. A důvod? Neexistuje, my sami jsme vytvořili zbytečné tabu, které teď můžeme překročit. Vždyť o intimitě může mluvit každý, jen mlčení a ignorování této půvabné části života je špatné. Stovky nových pojmenování navíc ukázaly, že neexistuje a ani není třeba mít jediné správné označení. Důležité je najít takové, které vyhovuje právě nám, ať je to Pipinka, nebo Kočička.

idelyn 5

Více informací na www.idelyn.eu.

Reklama