míní ve svém příspěvku naše čtenářka s nickem maryene. Když byla mladá a štíhlá, měla sebevědomí takřka na nule. „Procitla“ až kolem čtyřicítky, kdy na sebe poprvé oblékla krátké šortky. Jak je tomu dnes?

Hezký den všem přiznivkyním i odpůrkyním krátkých délek.
To, jak se oblékáme, podle mého názoru nesouvisí jenom s tím, jakou máme postavu, kolik vážíme nebo kolik máme let, ale především s naším sebevědomím. Ještě dnes mám ve svém šatníku pár oblíbených kousků různých kraťasů, ale už jsou spíše typu bermudy. Krátké kalhoty jsou praktické oblečení, v létě je nosím raději než sukně. Ale vždycky tomu tak nebylo.

Je to škoda, protože v dobách, kdy jsem byla mladá a měla na to nejlepší předpoklady, jsem měla tak ubité sebevědomí, že jsem nosila sukně až po kotníky. Se svými tehdy 45- 50 kilogramy jsem si určitě mohla dovolit víc. Ale „procitla“ jsem někdy až kolem čyřicítky, a to jsem na sebe poprvé oblékla i krátké šortky. Ráda jsem k nim obula tenisky, ale klidně i lodičky na podpatku. Staly se mým oblíbeným oblečením, proto jsem si pořídila i overal, měla jsem šortky riflové, plátěné i bavlněné, na různé příležitosti.

Nosila jsem je i do práce, když bylo chladnější ráno, pomohly punčocháče vespod. Spolu s lodičkami a sakem to bylo docela elegantní.

S věkem jsem postupně začala prodlužovat délku krátkých kalhot a zkracovat výšku podpatků. Tehdy jsem často něco pěkného objevila v sekáči, hodně jsem i šila. Dnes už to není nutné, dá se vybrat v obchodech. Zrovna minulý týden jsem si v jednom outletu koupila krásné oranžové plátěné bermudy. Vyrobit kraťase ustřižením dlouhých kalhot, to by mě nabavilo je potom nosit.

Myslím si, že věk opravdu zase takovou roli nehraje, a pokud má žena hezkou postavu a hezké nohy, může si dovolit ledacos, pokud je to vkusné. 

Maryene

Milá Maryene, máte naprostou pravdu

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a šortky, milé ženy-in?

  • Nosíte je? K jakým příležitostem? Na jakou délku nohavic si troufnete?
  • Jakou máte nejraději a proč?
  • Jste k sobě kritická? Podle čeho vybíráte kraťasy?
  •  Jakou délku jste nosila dříve a jakou dnes?
  • „Vyrábíte“ si kraťasy ustřižením dlouhých kalhot, nebo si zásadně kupujete originál?
  • V jakých obchodech nakupujete? Ve sportovních, módních, nebo v sekáčích?
  • Kolikatery šortky máte?
  • Nosila byste šortky i jako součást kostýmu, nebo vám to přijde scestné?
  • Co říkáte na šortkový overal?

Napište nám a pošlete třeba fotku svých nejmilejších kraťasů. Nejlépe na sobě.

A vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Máme pro vás ještě jednu úžasnou vůni od Avon. Little gold dress

avon

Reklama