Je vaše pleť na pohled zašedlá, mdlá a jakoby bez života? Navraťte jí vitalitu a punc mládí jedním z ošetření, které k omlazení využívají látky tělu vlastní – kyselinu hyaluronovou nebo krevní plazmu.

pleť

Přemýšlíte, jak svou pleť malinko vrátit v čase, čím ji omladit a osvěžit? Vsaďte na omlazení pomocí látek tělu vlastních. Jedna z nich, kyselina hyaluronová, je v těle zodpovědná za dostatečnou hydrataci pleti, což jde s vitálním vzhledem vaší tváře samozřejmě ruku v ruce. A krevní plazma? Ta je plná nejrůznějších pro pleť prospěšných živin, navíc vám po její aplikaci nehrozí žádná alergická reakce. A bonus navíc? Omlazení pomocí těchto látek můžete podstoupit v jakoukoliv roční dobu, tedy bez ohledu na sluníčko.

Mezoterapie pro důkladnou hydrataci i omlazení pleti

pleťS věkem v pleti přirozeně ubývá kolagenových a elastinových vláken, proto stárne. Navíc se  postupně ztenčuje, tudíž se stává povadlejší i se na ní objevují další a další vrásky. Mezoterapie, která se nejčastěji používá k omlazení obličeje, krku či dekoltu, je tedy ideální volbou hlavně proto, že při tomhle ošetření proniká do podkoží zcela unikátní směs živin v čele právě se zmíněnou kyselinou hyaluronovou následovanou řadou vitaminů a nukleotidů. Díky tomuhle omlazujícímu koktejlu se v pleti následně aktivují regenerační procesy a zároveň dochází k hloubkové hydrataci. Podtrženo a sečteno? Díky mezoterapii se celkově zlepší vzhled vaší pleti, její struktura i pružnost a zároveň ošetřením zpomalíte proces stárnutí. Kůže se zhydratuje, vypne, drobnější vrásky na povrchu se vyhladí, hlubší se zjemní. Uvidíte!

Mezoterapie se provádí buď jemnými mikrojehličkami (tzv. hydrolifting), kanylou (tzv. skinbooster) nebo speciální mezopistolí. Během poslední zmíněné metody vám vjíždí najednou do kůže hned 5 mikrojehliček s přednastavenou hloubkou jejich průniku i velikostí kapek. Ošetření doporučuji zopakovat asi 2-3x v odstupu ideálně 3-4 týdnů. Mezoterapie je skvělá nejen pro omlazení, ale především pro hloubkovou hydrataci pleti. Proto se vyplatí absolvovat ji právě teď po létě, kdy bývá pleť nejvíce dehydrovaná. Kromě toho je ošetření výborné i jako samotná prevence stárnutí pleti. Mezoterapii proto můžou bez obav podstoupit také ženy mladší třiceti let,“ dodává MUDr. Martina Neradová, korektivní dermatoložka MEDICOM Clinic.

pleť

Omlazení ve stylu Čachtické paní? Proč ne!

Pleť ovšem můžete nechat omládnout i podobně, jako to prý kdysi dělala samotná Čachtická paní… Vlastní krví! Důkazem, že krevní plazma je neustále považována za výborný prostředek k omlazení, je tzv. plazmaterapie – další velmi oblíbené ošetření z pole estetické dermatologie. A čím to, že právě krevní plazma dovede s vaší pletí takové divy? Klíč k odhalení samozřejmě spočívá v jejím blahodárném složení. Krevní plazma totiž obsahuje růstové faktory a proteiny podporující v kůži tvorbu kolagenu, elastinu i kyseliny hyaluronové. Výhodou také je, že se po její aplikaci nemusíte bát alergické reakce. Jedná se přece o látku tělu vlastní…

„Plazmaterapie se provádí speciálními mikrojehličkami. Jedná se tedy o minimálně invazivní metodu omlazení, kterou se vyplatí absolvovat hned několikrát, nejlépe 2-3x po sobě. Plazmaterapií pleť viditelně omladíte a můžu ji doporučit i jako samotnou prevenci proti stárnutí pleti,“ radí MUDr. Martina Neradová z MEDICOM Clinic.

Mimické vrásky vyřeší výplně s kyselinou hyaluronovou

pleťPokud vám ve tváři vadí nějaké vrásky konkrétně, chcete je vyhladit nebo zjemnit, určitě se vám vyplatí zainvestovat přímo do výplní s kyselinou hyaluronou. Jejich aplikací například zjemníte hlubší nosoretní rýhy nebo drobnější vrásky kolem úst a můžete je využít třeba i k přirozenému zvětšení rtů – k zvýraznění jejich kontury. Decentně, nenásilně, samozřejmě ve snaze o přirozený výsledek.

„Po aplikaci výplní s kyselinou hyaluronovou doporučujeme na 6 hodin omezit mimiku v obličeji, a to zejména tehdy, pokud výplně aplikujeme do vrásek kolem rtů. Důvodem je, aby látka zůstala přesně v místě, kam byla aplikována, aby se jejím posunutím neoslabil účinek. Výplně by měl vždy aplikovat zkušený korektivní dermatolog na klinice s dobrou pověstí. Vzhledem ke skvělému efektu této látky můžu jedině potvrdit, že s kyselinou hyaluronovou na klinice pracujeme skutečně rádi a prakticky denně,“ uzavírá nakonec MUDr. Markéta Majerová, hlavní korektivní dermatoložka MEDICOM Clinic.

Reklama