Velmi mile mě potěšil příspěvek od čtenářky Glady. Prozradila, že sama pohledy poctivě posílá a stejně tak je ráda, když nějaký papírový vzkaz dostane. Pohlednice si schovává a tiše nad nimi sní. Krásný rituál. Hezký den :)


 

Dnešní téma se mi výborně hodí. Už se totiž vidím na dovolené, na té první letošní. Ve čtvrtek odjíždíme do Jeseníků a já se těším na ten klid a únik od každodenních starostí. Už teď si v duchu dělám seznam, komu všemu pošlu pohlednici. Hlavně nezapomenout notýsek s adresami příbuzných a známých, bez něj by to asi byl problém, dát to dohromady.

Ráda posílám z dovolených pohlednice, ne snad, že bych se chtěla chlubit, že jsem na dovolené ale dávám tak najevo svým příbuzným a dobrým známým, že jsem na ně ani na dovolené nezapomněla. Pohlednice, které posílám si vždy pečlivě vybírám, snažím se aby skutečně zachytily atmosféru místa, kde dovolenou trávím. Takže u té dovolené, která mně čeká, to nejspíš budou pohlednice s motivem Pradědu.

Z dovolených taky posílám SMS a MMS, to když chci někomu sdělit své momentální zážitky nebo ukázat na fotce místo, které mně zaujalo. SMS a MMS ovšem nemohu posílat své matce, která si natolik s mobilem nerozumí aby je uměla přijímat. Používá mobil pouze na přijímání hovorů a volání. Takže první co vždy udělám po příjezdu na místo dovolené, volám své matce a hlásím, že jsme dobře dojeli. Ač už jsem několikrát plnoletá, prostě pořád má o mně starost. Ale to je asi úplně normální, taky mám starost o svou už dospělou dceru.

Stejně tak já jsem ráda, když nějakou tu pohlednici dostanu. Těší mně, že si na mně někdo vzpomene i na dovolené. Všechny pohlednice , které dostanu si pečlivě schovávám a čas od času si je prohlížím. Mnohdy v nich hledám inspiraci na tip, která místa ještě navštívím. Nejraději mám pohlednice z dalekých krajů a tak si schovávám i pohlednice ze Srí Lanky, z Thajska, z Nového Zélandu apod. Při jejich prohlížení tiše sním, že se tam taky jednou podívám.

Myslím, že i v dnešní přetechnizované době je mnohem příjemnější a osobnější posílat klasické papírové pohlednice než jen SMS a MMS.

glady

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

Reklama