Naše čtenářka jarpejska má dvě neposedné slečny, které nepatří zrovna mezi spavé typy. Když byly ještě malinkými miminky, spaly jako šípkové Růženky, zatímco s věkem je to stále divočejší. Více se dozvíte v tomto příspěvku

Tak o dětském usínání můžu povídat. Ještě dnes moje dvě dcerky dělají před spaním šílený mumraj a my s mužem jsme úplně bezradní a nevíme, co s nimi. Naše rituály vzaly za své a teď jen tiše díky své blbosti trpím.

 Moje dcery mají 5 a 3,5 roku. Jako miminka byly obě zlaté a jen jedly a spaly. Děkovala jsem za to, jak mám hodné děti, že nechají maminku odpočinout a vyspat, ale mé děkováni vzaly brzy za své.

 První dcera si pomalu posunovala spaní asi po jednom roce a spávala třeba od 14 do 16.30 a pak řádila třeba do dvou do rána a měli jsme štětstí, že sousedi pod náma byli oba hluší a neslyšeli,jak „krásně“ si v půl 3 hraje. Ráno jsme byli jak mátohy a v noci a k ránu jsme se mužem v hlídání střídali. Dnes je starší dcera vzorná, spí krásně sama v posteli, v noci ani na záchod nechodí a kolem půl 9 už je ve snách.

Zato ten malý rarach( na fotce, když měla 2 měsíce), ta spí ve školce po obědě a spí třeba jen hodinku. To jí na to, aby do 23.h řádila a dělal nám tu komedie. Nechápu, kde tu energii stále bere. Chodíme ven, běhá, musí být utahaná, ale spánek jí nic neříká. Mladší dcera odmítala spát sama v postýlce, tak jsem udělala chybu a začala spát s námi v manželské. Muž se raději odstěhoval do pokoje a já tam s ní spávala do 3 let věku. Což je další chyba. Pak jsme jim udělali krásný pokojík,ale dost naříkala, že tam spát nebude ,že chce starou velkou postel. Tak naštěstí jsme nevyměkli a chtě nechtě tam musela spát se sestrou.

 Teď už je to fajn, jen občas dojde, ať s ní jdu na záchod, ale to je v pohodě. Až na to pozdní spaní je to celkem v pořádku. Prostě ji spát nedonutím. Čtu jim pohádky, vyprávíme si, udělám teplé kakao a nic. Pak vyskočí a že si jde hrát. Když zhasnu a odejdu, rozsvítí si lampu a dojde. Snad se to časem nějak vyřeší. 

 Holky mají své spoluspáče, starší Danielka panenku a malá Laura plyšového míšu. A hlavně, musí mít každá své oblíbené povlečení.

n

jarpejska

Milá jarpejsko, díky za skvělý příspěvek a fotečku. Laura je nádherné miminko

Text nebyl redakčně upraven

S čím usíná vaše dítě, milé ženy-in?

  • Má také nějaké „usínací“ rituály? Nebo oblíbenou hračku bez níž neusne?
  • Usíná snadno, nebo ho musíte uspávat?
  • Jak své dítě uspáváte? Čtete mu před spaním pohádky, vyprávíte, zpíváte?
  • Máte nějaký zaručený recept, který vždycky funguje?
  • Máte nějakou zajímavou či kuriózní příhodu?
  • Pošlete nám fotku svého spícího děťátka s jeho oblíbenou hračkou?
  • Vzpomínáte na doby, kdy jste byla ještě malá a měla nějakého usínacího“ňufínka“?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

b

Balíček kosmetiky pro děti od Johnsons (obsahuje dva dětské šampony, tělové mléko a olejíček)

 

Reklama