Zcela světské starosti má čtenářka MAFIRA. Přála by si zhubnout, také něco našetřit a hlavně nechce přijít o práci, vždyť se u ní v zaměstnání hodně propouští...

Také čtenářka MAFIRA přispěchala dnes se svou špetkou do mlýna. Její předsevzetí by se dala v myšlenkách mnohých tlouct přes kopírák - kdo by si to nepřál?


Dobrý den přátelé!
Můj loňský rok byl těžký, hektický a stresový. Už nechci takový zažít. Jsem tak unavená a otrávená. Mrzí mě, že jsem víc nešetřila - i když nemám moc z čeho. Jinak si šetřím aspoň na tu penzi, ale nemám záruku, že se jí dožiju. :-) Taky jsem na sebe naštvaná, že jsem dost přibrala za posledních 6 let asi 11kg. Nyní vážím 65 kg. Je to dost na moji výšku, která činí 157cm. Takže mám nadváhu. Mám strašně málo pohybu, mám sedavé zaměstnání. No, ale donuťte se ke cvičení, když přijdete vyřízení z práce a doma vás čeká další šichta: vařit, prát... Jsme na tom stejně - co? Proto bych ráda toto změnila v novém roce 2013. Chci zhubnout a ještě více šetřit - jiného mi ani nezbyde. Myslím tím šetřit. Dnes v rádiu jmenovali to, co se má zdražit, nemám z toho dobrou náladu.
Taky si chci víc užívat života. Celý rok sedím doma, nebavím se. Těšila jsem se ke konci roku na podnikový večírek, že si zatančím, ale i ten nám zrušili. Ale jsem ráda, že mě nepropustili. Snad to tak zůstane. Spoustu lidí u nás totiž před vánocemi propustili. Z toho vyplývá i moje předsevzetí: Udržet si práci - pokud to bude v mých silách. Pak se začít víc hýbat a nakonec konečně začít žít tak - jak si to přeju. Prosím tedy pána na nebesích: Dodej mi dost sil, ať to všechno zvládnu lépe než loni. Totéž přeji i Vám všem. Mějte se krásně, hlavně buďte hodně zdrávy.
Čtenářka,
MAFIRA

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. 1. 2013: Zhodnoťte loňský rok a napište nám svá předsevzetí

Název tématu vlastně tentokrát přesně vystihuje, jaké příspěvky od vás budu chtít, milé čtenářky. Ano, jsem zvědavý, jestli jste v loňském roce prožily něco zásadního, a zda jste si do toho letošního daly nějaké předsevzetí? Příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději do 2.1.2013, 15.30 hodin. Jednu z přispěvatelek tentokrát odměním knihou, která se hodí k hubnoucímu předsevzetí: 17denní dieta (vydalo nakladatelství iKAR, sestavil ji americký lékař Mike Moreno).

17 dni dieta

Reklama