Čtenářka Renicek dle svých slov napsala děsné klišé, ale domnívá se, že je to pravda pravdoucí. A jak jistě potvrdíte, má pravdu, snad jen lidé v hluboké depresi, s námi nebudou souhlasit. Děkuji Vám Renicko za příspěvek.

Teplo domova pro mě neznamená ani tak teplotu, kterou může naměřit teploměr. Pro mě je zásadní atmosféra, srdečné prostředí, pocit bezpečí a důvěry. To je pro mě to, co si pod pojmem teplo domova představím.

Teplo jako takové je samozřejmě také důležité, jsme celá rodina velmi teplomilní, ale umím si představit, že budu šťastná se svou rodinou ve svém obydlí i když v něm bude o něco méně stupňů celsia a zároveň je mi jasné, že bych pociťovala mrazivé a nepřívětivé ovzduší kdekoliv, kde bych neměla partnera, děti, kočku, která mi denně běhá naproti k autobusu...

Všechny ty suvenýry z cest, drobnosti na památku, dárky od přátel.. hřejivé drobnosti, důkazy lásky, přátelství a náklonnosti, to, podle mne, dělá domov domovem. Zahřejí a potěší i když třeba zrovna zlobí topení.

Určitě to tak má, milé dámy, většina z vás. Víme už, co je podstatné a umíme teplý a přívětivý domov vytvořit i méně atraktivních obydlích, i na adresách, které nejsou tak docela VIP, v každém panelákovém bytě... hlavně, aby nás hřála přítomnost blízkých. Když se rozbije kotel, uděláme si čaj a zahřejeme se pod dekou. S manželem, dětmi.. pejskem či kočičkou..hlavně spolu. Zní to jako děsné klišé, ale je to tak.

 Renicek.


Více o dnešním tématu dne se dovíte ZDE – Teplo domova je nepostradatelné

redakce@zena-in.cz

Reklama