hlávkový salát

Salát, který si vypěstujete na vlastní zahrádce nebo který koupíte čerstvý na trhu. Tradiční chutná pochoutka, kterou si určitě každý pamatuje už z dob svého dětství. U nás se dělal jednoduchý, se sladkokyselou zálivkou a vypraženým špekem. Jak u vás?

Když jsem byla malá, měli jsme doma velkou zahradu, na které rostly domácí rajčata, papriky, ředkvičky, kedlubny, jahody a spousta další zeleniny i ovoce. A také velké množství hlávkového salátu. Nejčastější úprava této křupavé dobroty byla zálivka s trochy octa, cukru a vody, doplněná o špek, dokřupava vypražený. To byla dobrota!

Co si pamatuji, tak se podobně dělal v každé domácnosti. S chutí jsme z mísy vybírali středové, světlé a nejkřupavější lístky. O ty větší, tužší, až takový zájem nebyl.

K hlávkovému salátu se vracím velice ráda i ve své vlastní kuchyni. Hlavně když dostanu plnou bednu čerstvě sklizených hlávek ze zahrádky rodičů.

hlávkový salát

Hlávkový salát - locika setá, locika salátová

Výborný chutný zdroj mnoha vitaminů a zdraví prospěšných látek. Existuje velké množství odrůd, barevných i chuťových variací. Podle odrůdy ho můžete sklízet od jara až do podzimu. Světle zelené lístky střídají tmavě zelené, ale i načervenalé, opět podle toho, jaký salát si zasadíte nebo koupíte.

Před úpravou salát zbavte vnějších velkých listů. Bývají hodně silné a nahořklé chuti. Nechejte jen ty světlejší, jemnější. Když sklízíte salát brzy, většinou postačí odstranit jen jednu řadu listů, ostatní už jsou výborné. Natrhejte na jednotlivé listy, důkladně operte a osušte. V utěrce nebo použijte odstředivku.

Pro výbornou chuť salátu použijte zálivku, která salát doladí k dokonalosti. Nebojte se ani tepelné úpravy salátu. Výborné tipy na netradiční úpravu salátu najdete na stránkách Jany Florentýny Zatloukalové - Kuchařka pro dceru.

Já jsem tentokrát salát upravila „retro“, tak jak mi chutnal v dětství. A byl fakt super!

hlávkový salát

Tradiční hlávkový salát se sladkokyselou zálivkou a špekem

  • 3 hlávkové saláty, ideálně co nejmladší
  • 2 lžíce jablečného octa
  • 1 lžíce třtinového cukru
  • 150 g špeku nebo slaniny
  • sůl a pepř
  • trocha vody

Připravený, omytý a osušený hlávkový salát dejte do mísy. Na pánvičku dejte na malé kostičky nakrájený špek a za občasného míchání, na vysokou teplotu (ne úplně nejvyšší), nechejte vyškvařit.

Když je špek křupavý, slijte zbytečnou mastnotu a do pánve přidejte ocet, cukr a asi 4 lžíce vody. Promíchejte, a až se cukr rozpustí, ochutnejte. Nyní můžete doladit podle vaší chuti. Přidat ocet, cukr nebo i trochu vody. Dochuťte solí a pepřem. Až má zálivka ideální chuť, dejte ji vychladit.

Vlažnou, spíše studenou, zálivkou přelijte připravený salát a promíchejte. Ihned podávejte.

Jak připravujete hlávkový salát vy? Tradičně nebo máte své vlastní vychytávky?

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama