Yvetta Hlaváčová, plavkyně a žena, o které se za hranicemi České republiky ví nejen pro její předlouhé nohy, se rozhodla vytvořit další světový rekord. Tak dlouhý úsek Vltavy před ní ještě nikdy nikdo neplaval a navíc to pro ni bude skvělý trénink na letní opětovné pokoření kanálu La Manche, kde se pokusí ještě zlepšit svůj loňský světový rekord.

Hlaváčová na tiskové konferenci dala jasně najevo, že si je vědoma obtížnosti trati (bude muset zdolat šest přehrad a 16 velkých splavů, voda bude studená a ne vždy čistá…), ale i tak se těší na akci, která dá o ní a o českém plavání vědět veřejnosti.

Každý den má v plánu urazit 25 km, začátky plavby vždy ve 12 hodin. Start se uskuteční v úterý, 12. června 2007 ve 12 hodin na 205.0 km toku řeky - Týn nad Vltavou. Vltava Tour bude zakončena v pondělí, 18. června 2007, na 55,5 km - Praha 5 - Smíchov - Smíchovská pláž v 16 hodin, kde jí má prezident republiky Václav Klaus předat pamětní plaketu.

Yvetta Hlaváčová dá všem fanouškům i sportovní veřejnosti možnost sledovat ji během plavání, neboť po celé trase bude umožněn volný přístup. Kdokoli se tak bude moct projektu zúčastnit, a tak podpořit nejen sportovní událost, ale i kulturní zážitek. V cíli každé etapy totiž bude připraven doprovodný program a Yvetta v cíli dostane pamětní certifikát od kmotrů etapy, jimiž budou známé české osobnosti

Plán trati Vltava Tour
1. etapa - celková délka 22,7 km
Start:  205.0 km hráz Týn nad Vltavou
Cíl:            182.3 km Podolsko

2. etapa - celková délka 25.0 km
Start:  182.3 km Podolsko
Cíl:            157.3 km zámek Orlík

3. etapa - celková délka 11,8 km
Start:  157.3 km zámek Orlík
Cíl:            145.5 km Popelíky

4. etapa - celková délka 14,2 km
Start:  134,7 km Kamík
Cíl:            120.5 km Županovice

5.etapa - celková délka 17.7 km
Start:  120.5 km Županovice
Cíl:            102.8 km Nová Živohošť

6. etapa - celková délka 25.3
Start:  102.8 km Nová Živohošť
Cíl:            77.5 km Davle

7. etapa - celková délka 22.0 km
Start:  77.5 km Davle
Cíl:            55.5 km Praha 5 - Smíchovská pláž

Yvetta se připravuje pouze tím, že si zvyká na studenou vodu, o tom, jak bude vypadat trať před ní, ji bude informovat lodivod, který má právě tyto věci na starost. Pokud vše půjde dobře, Yvetta si na vlastní kůži vyzkouší i zdymadla, která mají napomoct regulérnosti jejího světového rekordu.

Pokud vás zajímá, co bude Yvetta jíst, svěřila se novinářům, že půjde převážně o tekutou stravu, protože člověk ve vodě tráví poněkud odlišně. Připraveny bude mít sedmery plavky, na každý den jedny, které byly ušity přímo na její míry a jsou prvními testovacími kousky z nové módní kolekce EDC 555, která byla za Yvettina dohledu vytvořena ve Španělsku. Představení letního oblečení této řady bude následovat v zápětí po této Yvettině akci.

Každodenní reporty, zajímavosti a novinky z plavby sledujte na www.vltavatour.cz

Kdo je Yvetta Hlaváčová:
.       reprezentantka ČR v plavání
.       jediná plavkyně všech dob, která se stala držitelkou světového rekordu
.       mimo to držitelka řady titulů a rekordů v disciplínách: volný způsob, delfín a polohový závod
.       zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako majitelka nejdelších nohou na světě - 126 cm!
.       v rámci pokusu o obousměrnou přeplavbu kanálu La Manche, dne 5. srpna 2006, vytvořila na cestě z Anglie do Francie nový ženský světový rekord časem 7 hod 25 min 15 s, nyní se jako první žena historie pokusí pokořit Vltavu, více na: www.yvett.cz

 

Reklama