Úrazy, karamboly, nehody. Hezké téma,  takové prázdninové…

Hned jsem si vzpomněla na odřená kolena a předloktí mých dětí, což se jim stávalo hlavně o prázdninách. Ale pokud se nestane nic horšího, budiž. Jo, jednou mě vykolejil synek, byly mu asi čtyři roky a hrál si s kamínky, různě jimi pohazoval a nenapadlo ho nic chytřejšího než jeden hodit vzhůru (zrovna takový větší) a dívat se, jak funguje přitažlivost zemská. Fungovala dokonale, akorát kámen nestačil přistát na zemi, ale zastavil se o synovo čelo. Než jsme dojeli na chirurgii, krev se drala ven všemi obvazy a vypadalo to na rozsáhlou tržnou ránu. Nakonec to spravily dva stehy a syn má dodnes uprostřed čela jizvičku ve tvaru křížku.
Docela mě vyděsil i „úraz“ mého manžela. Spravoval cosi na motorce, nějak nešikovně mu upadl šroubovák či nějak podobně vyhlížející nářadí, spadl mu na palec, muž zezelenal a záhy se sunul k zemi. Normálně omdlel.
Jednou jsem málem omdlela já, to když můj švagr, řezající na cirkulárce dříví, nám s řevem oznamoval, že má prst v pr… Byl bílý jak stěna a onen prst neměl tam, kde naznačoval, ale poslední článek ukazováčku i s nehtem držel v kapesníku. Na omdlení nebyl čas, bylo potřeba poskytnout první pomoc, a tak jsme se švagrem i s jeho oddělenou částí těla obloženou ledem spěchali na pohotovost. Sloužící lékař se nám jen vysmál, prstíček hodil do koše a co zbylo, vyčistil, porovnal a zašil. Švagr to přežil a už dávno je v pohodě, ale co si prožil včetně bolesti, šoku a psychické újmy, bych nepřála ani největšímu nepříteli.


Ještě si vzpomínám na to, jak na moji, tenkrát asi desetiletou, dceru vystartoval veliký vlčák. Neměl děti rád, protože mu ubližovaly, což jsme se dozvěděli později. Když ji spatřil, vyletěl za ní. Jakmile viděla, že se pes žene k ní, chtěla utéct, jenže se nestačila vyhnout kolečku s hnojem, zakopla a do toho kolečka se zabořila obličejem, lépe řečeno do toho obsahu.  Možná že ji to zachránilo před daleko větší hrůzou, pes se jí zakousl do zad, ale protože měla teplákovou bundu  a pod ní mikinu, zanechal jen lehký otisk. Ani nechci domyslet, jak by to dopadlo, kdyby se zahryzl do obličeje.

Přeji všem, aby úrazů bylo co nejméně, prevenci nelze rozhodně podceňovat, těžko se pak říká, co by kdyby, jenže to bohužel víme až po tom, co se něco stane.

EvaH


Milá EvoH,
koukám, že dnešní příspěvky začínají „houstnout". Máte opravdu drsné zážitky a jsem ráda, že všechny případy dopadly relativně dobře a bez větších následků.
Reklama