Tesco rozdělí na komunitní projekty 5 milionů korun

V každém z  90 regionů po celé ČR se nyní budou o přízeň zákazníků ucházet vždy 3 projekty. Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 000 korun, projekt na druhém místě 16 000 korun a projekt na třetím místě 10 000 korun. Celkem Tesco rozdělí více než 5 milionů korun.
5c473dbea6259obrazek.png

Společně za lepší prostředí!

Cílem programu společnosti Tesco “Vy rozhodujete, my pomáháme” je pomoci realizovat místním neziskovým a příspěvkovým organizacím jejich komunitní projekty, které mají pozitivní vliv na život v lokalitě, ve které působí. Podpora komunit patří dlouhodobě mezi hlavní pilíře společnosti Tesco. Program byl poprvé spuštěn v roce 2016. Za celou existenci programu Tesco podpořilo již 540 dobročinných projektů a rozdělilo mezi ně 13 140 000 korun. „Stejně jako v předchozích ročnících je rozhodnutí plně v rukou zákazníků Tesco. Navíc každý projekt vyhrává. I v pátém kole programu poskytneme finanční podporu všem projektům na druhém i třetím místě. Nejvíce projektů je zaměřeno na zdravotně znevýhodněné osoby, seniory, vzdělávání dětí a mládeže či rodiny a jedince v tíživé životní situaci. Těší nás, že je o program stále velký zájem a budeme moci podpořit další potřebné projekty,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco Stores ČR.

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů dané komunity.

Na všech obchodech budou po celou dobu hlasovací fáze programu umístěny hlasovací zařízení s popisem tří nominovaných projektů v daném regionu. Za každý nákup zákazníci obdrží jeden hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 17. února vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je nejvíce zaujal. Pokud projekt zvítězí, obdrží 30 000 korun. Když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech budou oceněny 10 000 korunami.

Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Nominované organizace mají navíc v průběhu hlasování možnost prezentovat své projekty přímo na obchodech a zákazníkům tak lépe přiblížit svou činnost.

Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou k dispozici na webových stránkách programu pomahame.itesco.cz. Průběžné výsledky hlasování budeme zveřejňovat každý týden. Celkové výsledky pak budou oznámeny v týdnu od 6. března.
5c473dceef89cobrazek.png

Reklama