V neděli ve večerních hodinách odstartovalo hlasování do Megaton Fashion Show 2014 – soutěže o nejlepší hudební design. Veřejnost má již pošesté možnost rozhodnout o tom, který český interpret či interpretka se může chlubit nejpovedenějším bookletem, plakátem a merchem* uplynulého roku.

Hlasovat je možné až do pondělí 19. ledna do osmi hodin večer na facebookové stránce občanského sdružení Megaton Production, které letos tuto jedinečnou soutěž pořádá ve spolupráci s MERCHYOU. Veškeré podrobnosti a podmínky hlasování naleznete tamtéž.

Vedle tradičního hlasování fanoušků zařadily pořadatelky letos jako novinku cenu odborné poroty. Nejlepší výtvarný počin české hudební scény vybere pětičlenný tým – Tereza Maxová, patronka Nadace Terezy Maxové dětem, výtvarník a muzikant Milan Cais a designer Jan Plecháč. Dále Jozef Mancier ze společnosti MERCHYOU a grafička Lucie Velebová, zástupkyně firmy Kytary.cz. Zatímco veřejnost tradičně rozhodne v kategoriích nejlepší booklet, plakát a merchandise, z hlasování odborné poroty vzejde jeden vítězný návrh napříč kategoriemi.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v pražském Lucerna Music Baru ve čtvrtek 22. ledna. Vítězové získají cenu ve tvaru bombičky, kterou pro letošní ročník vytvořil sochař Lukáš Rais.

asfsfr

Při této příležitosti se návštěvníci také stanou svědky hned dvou premiérových vystoupení nových projektů zavedených jmen české hudební scény S M R T I S L A V a projekt Nostromo. Jako host se v akustickém setu předvede kapela zakázanÝovoce. Ta se ten večer na pódiu objeví hned několikrát. Fanoušci si je budou moct vychutnat také jako modely při tradiční módní přehlídce, na které muzikanti předvádějí svůj kapelový merch. Dalšími tvářemi této zábavné podívané budou kapely Mandrage, Atari Terror, Fast Food Orchestra, the.switch, Nežfaleš nebo pořadatelé festivalu Mighty Sounds. Stejně jako vloni bude průvodcem večera Jan Kunze (frontman Kofe-In).

Celá akce má zároveň charitativní charakter. Capoeiru přímo na místě předvedou děti, které skrz projekt Bojovat srdcem obdrží výtěžek z dobrovolného vstupného a charitativní dražby hudebních nástrojů. V nabídce budou originální artefakty, pomalované pro účel Megaton Fashion Show kapelami Tři sestry, Mandrage, zakázanÝovoce, Walk Choc Ice, Vanessa, zpěvákem Davidem Kollerem a tatérem Dankem ze studia Inkoust Tattoo.

*Co to je merch?

Merch neboli merchandise jsou upomínkové a reklamní předměty, propagační výrobky nebo dárky. Pod anglickým slůvkem merchandise se skrývá všechno zboží, které obsahuje logo či obrázek oblíbené kapely. Jelikož je dnes prodej tohoto druhu zboží většinou kompletně v režii samotných kapel a interpretů, jedná se pro návštěvníka koncertu o nejjednodušší a zároveň nejlepší způsob jak kapelu podpořit. Výhoda prodeje merchandise nespočívá jen v samotném výdělku, ale také v propagaci.  Čím víc lidí bude mít na sobě oblečení s logem kapely, tím je to pro ni větší reklama. Stejně jako v jakémkoliv jiném odvětví, i v prodeji propagačních předmětů se cení především nápad. Čím více budou vaše výrobky nápadité, tím víc se jich prodá. Základem je dobré logo, které prodává ze všeho nejvíc. Stačí si vzpomenout například na Rolling Stones a jejich logo s jazykem.

 

safaf

Reklama