Dnes ve 14 hodin odpoledne začne dlouho očekávaná schůze Poslanecké sněmovny. Výjimečná bude tím, že na ní vystoupí někdejší středočeský hejtman David Rath.

... David Rath, kterého policie viní z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Divize Nová média bude této události věnovat mimořádnou pozornost, a to po celý den. Jednání sněmovny – pokud bude veřejné – bude možno sledovat živě přímo na webu ČT24. On-line reportáž mapující veškeré dění spustíme už od rána. Diváci a čtenáři mohou rovněž prostřednictvím sociálních sítí pokládat dotazy exkluzivním hostům portálu ČT 24.

Zbavení Ratha imunity je předběžně zařazeno jako první bod jednání. Poslanci budou muset na úvod také rozhodnout, jestli jednání o vydání Ratha bude veřejné, či nikoliv. Většina zákonodárců se kloní k první verzi, proti jsou jen komunisté. Poslanci pak od některého ze členů mandátového a imunitního výboru uslyší, z čeho přesně policie Ratha viní. Pak dostane slovo on sám. Až skončí, dostanou prostor další zákonodárci, kteří budou chtít vystoupit. Na jejich slova pak Rath bude moci opakovaně reagovat. Nikdo nebude při jednání časově jakkoli omezen. Nakonec bude dolní komora hlasovat o zbavení imunity.

Sledujte portál ČT24

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/

 

Reklama