Dobrý den,

zdravím redakci a všechny čtenářky.

Je mi 21 let a studuji VŠ, takže letní brigády jsou pro mě finanční spása.

Bohužel, sehnat na severu Čech slušnou brigádu je opravdu nadlidský výkon. Poptávka je jen po pokladních do supermarketů, což považuji za hroznou práci. Když ještě přihlédnu k té směšné mzdě, co nabízí (48-50Kč/hod), tak opravdu není o co stát.

Během školního roku si přivydělávám výukou AJ, ale v létě o to není zájem.

Na první brigádu jsem šla, když jsem byla na gymplu. Byla to práce ve skladu. Odešla jsem ještě ten den. Prach, špína, horko, kolegové neochotní cokoliv vysvětlit - to vše byla dokonale odrazující směs faktorů.

Po této zkušenosti jsem byla z letních brigád na dlouho vyléčená.

Letos jsem se opět odvážila a našla si brigádu u jedné nejmenované telekomunikační firmy. Slibovali opravdu pěkné věci, avšak první den na školení byl hrůzný. Nic nebylo tak, jak mělo, všechno problém, samé překážky, nedokázali zajistit ani učební pomůcky. Byla jsem velmi zklamaná....

Ten samý den mi zavolal známý, že pro mě má práci. Všechno klaplo, takže právě teď se vám hlásím z brigády. Pracuju v počítačovém obchodě jako zástupce kabelovky a internetu a nemůžu si to vynachválit.

Mám k dispozici dvě obrovské LCD televize a neomezený přístup k internetu. Jediné negativum zde je můj šéf, který je velmi náladový a občas se chová, jako kdyby byl bůhvíjaká celebrita.

I přesto jsem však za tuhle brigádu opravdu vděčná, ani se mi nechce vracet do školy, protože bych tu mohla zůstat na stálo. Jenomže mi zbývá poslední ročník, a to by byla škoda zanechat studia. Ale je mi jasné, že takovou pěknou a čistou práci potom jen tak neseženu...

Přeju krásný den, Barracuda


Zdravím ze Ženy-in do obchodu :-)!

Zdá se, že jste si s nepříjemnými brigádami užila své. Nejhorší na tom je, že vy můžete během dne utéct, ale lidé, které taková práce živí, nemají příliš možností, zvlášť v krajích s vyšší nezaměstnaností. Tu školu určitě dodělejte, abyste třeba za pár let nemusela skončit na podobném místě ;-).

Reklama