Při výběru žehličky se řídíme především svými vlasy. Pokud máme vlasy krátké, tak volíme žehličku úzkou, pokud je máme naopak dlouhé, tak volíme co možná nejširší. U žehličky bychom si také měli všímat materiálu použitého na žehlicích destičkách. Mezi k vlasům šetrným materiálům patří zejména keramika, která rovnoměrně rozvádí teplotu a po vlasech skvěle klouže, a turmalín, který je ještě navíc zbavuje statické elektřiny. Zajímat bychom se také měli o maximální teplotu, profesionální je nad 200 °C, a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů.

Jaký je správný postup při žehlení vlasů? Kde mám začít a jak si mám rozdělit pramínky?
Nejprve je důležité vlasy důkladně rozčesat a zbavit veškerého stylingu, protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je tak poničit. Nesmíte zapomenou ani na fakt, že vlasy musí být před žehlením suché. Se žehlením začínáme od zadu a pokračujeme do stran s tím, že nejprve žehlíme spodní partie. Vrchní vlasy si tedy vyčešeme nahoru a zachytíme například sponkou. Žehličku přiložíme ke kořínkům a jemně táhneme po celé délce pramenu. Nezastavujeme, abychom vlasy zbytečně nepřehřívali. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.

Jakou teplotu mám při žehlení zvolit? Mám žehličku nejdříve nahřát na maximum a pak ztlumit, nebo rovnou nastavit na teplotu následného žehlení?
S žehlením vlasů je to podobné jako s žehlením prádla. Ani zde rozhodně nezačínáme na maximálních teplotách. Nejprve zkusíme teplotu nižší, a pokud je potřeba, postupně ji zvyšujeme. Vždy je dobré udělat si malý test na kousku vlasů ze zadních partiích, určitě ne na ofině. Pro výběr správné teploty platí: Pokud máte vlasy poškozené nebo namáhané (barva, trvalá apod.), určitě musíte vždy zvolit nižší teplotu než u vlasů zdravých a přírodních. 

Je jasné, že vlasy jsou při žehlení namáhány, nicméně je možné vlasům tuto péči nějak „ulehčit“?
Během žehlení je namáhána vrchní vrstva struktury vlasu, tzv. cuticula, která je tvořena ceratinem. Její drobné šupinky se vlivem tepla otevírají a způsobují tak roztřepení a následné přetržení vlasu. Z tohoto důvodu je nutné vlas příliš tepelně nepřetěžovat, dobré je okamžité zchlazení vlasů například za pomoci mramoru (žehlička Philips HP 4688), kdy se cuticuly stáhnou. Schlazení má navíc, stejně jako u vysoušečů vlasů, vliv na zafixování účesu a jeho trvanlivost.

Jak správně zacházet se žehličkou, mohu ji během používání pokládat skutečně kamkoliv?
Ano, žehličku během používání nemusíte nijak zásadně hlídat, důležitější je spíše doba po použití. Zde je určitě lepší, když žehlička nabízí možnost uzavírací pojistky, aby horké destičky nepřišly bez dozoru do styku s nějakým hořlavým materiálem. Velkou výhodou také je, pokud jste na cestách, nebo používáte žehličku i přes den mimo domov, žáruvzdorné pouzdro, do kterého můžete žehličku ihned po použití vložit a více se o ni nemusíte starat. 

Žehlička na vlasy Philips SalonStraight Duo (HP 4688) s funkcí rychlého nahřátí nabízí dvojí péči. Zatímco destičky s keramickým hladkým povrchem zajišťují rovnoměrné rozložení teploty a zároveň skvělý skluz pro dokonalé narovnání každého vlasu, mramorové destičky díky svým jedinečným vlastnostem, jako jsou výrazná absorpční schopnost a vysoká vlhkost, téměř okamžitě zbavují vlasy nadměrné teploty. Velice tak omezují riziko jejich možného poničení a umožňují nám doma docílit profesionálních výsledků bez jakýchkoliv kompromisů. Pro optimálních výsledek u všech typů vlasů nabízí žehlička na vlasy Philips SalonStraight Duo možnost 25 různých nastavení až do maximální teploty 210 °C. Pro větší pohodlí disponuje síťovou šňůrou s otočnou koncovkou a závěsným okem pro pohodlné uložení. Pro větší bezpečí je vybavena vypínačem s kontrolkou, díky kterému na první pohled víte, jestli je žehlička vypnuta nebo zapnuta. Dále ženy jistě ocení praktickou západku pro zajištění rukojeti a žáruvzdorné pouzdro. Orientační maloobchodní cena je 2 499 Kč.

Žehlička na vlasy Philips HP 4669  je vybavena keramicko-turmalínovými destičkami s výjimečně hladkým povrchem, které jsou k vlasům velmi šetrné a navíc mají i schopnost zbavit je statické elektřiny. Vlasy už nebudou poletovat a rovný účes vám dlouho vydrží. Žehlička nabízí úpravu vlasů při profesionální teplotě 215 °C. Různé nastavení teploty je zobrazováno na digitálním displeji. Pro větší bezpečí dojde po hodině k jejímu automatickému vypnutí, součástí balení je i žáruvzdorné pouzdro. Žehlička disponuje funkcí rychlého zahřátí. Orientační maloobchodní cena je 1 999 Kč.

Žehlička na vlasy HP 4661 s keramickými destičkami nabízí tvarovací teplotu 180 °C. Během používání ženy jistě ocení fakt, že síťová šňůra má otočnou koncovku a systém Easy Lock umožňuje snadné ukládání. Orientační maloobchodní cena je 999 Kč.

Cestovní žehlička na vlasy Philips HP 4646 s duálním napájením je kompaktní, lehká skládací žehlička vlasů, která i přes svou malou velikost poskytuje profesionální výkon. S keramickou povrchovou úpravou a keramickým topným tělesem nabízí ideální profesionální teplotu tvarování 180 °C. Žehlička na vlasy je vybavena funkcí okamžité nahřátí - 100 °C za 30 sekund. Pro pohodlné a bezpečné cestování je tato nová skládací žehlička standardně dodávána s žáruvzdorným cestovním pouzdrem. Orientační maloobchodní cena je 999 Kč.

 Více se dozvíte na stránkách www.philips.cz

Reklama