Píše hned na začátku svého příspěvku čtenářka s nickem enka1. A jak bude pokračovat? Překvapivě. Ale to už se musíte dočíst sama v této novince

No konečně téma pro mě jako stvořené. Hladká, pořádně osmahlá kůže je můj sen, a jak jí dosáhnout?

Bydlíte-li na vsi, kde můžete chovat své vlastní vepře, máte určitou výhodu, přesto bych péči o hladkou kůži svěřila spíše odborníkům - řezníkům. Většinou využívají letlampy. Je to opravdu splehlivý pomocník a při opékání selete na rožni je pak kůžička lahodná a jemňoučká jak marcipán. To jen pro ty, co ho mají rádi. My ostatní si pochutnáváme na dochipsovita ožehlé kůži - doporučuji před opékáním pokrájet pokožku na proužky podél páteře selete a nezapomínat na pravidelné potírání olejovou směsi dle chuti.

My měští se však k vepřové kůži dostaneme pouze v marketech na kusech bůčku.Tuto si po koupi pozorně prohlédneme a objevíme- li nějaký ten chloupek, při průmyslovém zpracování zapomenutý, snadno jej odstraníme obyčejným holítkem, který je k dostání v každé drogerii. Ostatně mnozí jej používáme k odstranění srsti i na vlastním těle.

V těchto případech je k dosažení hladké, opálené kůže doporučováno pokrájet ji na čtverečky, okořenit (stačí sůl a kmín) a péct bůček nejprve přikrytý. V závěrečné fázi odkryjeme a kůžičku poléváme studenou vodou, někdo doporučuje i smíchanou s medem.

Hladké, opálené kůži zdar.

P.S. Milá redakce, ode dneška si neholím nohy. Kdy přijedete na kontrolu, a o co se vlastně sázíme?

enka1

V y jste mě pěkně převezla, ale beru to. Je vidět, že máte snmysl pro humor

Nechme hladké a osmahlé kůže selátek stranou a podívejme se na ty vlastní. Jak se na ženské holení díváte vy? Jste schopná se na to téma bavit bez předsudků? Přiznáte se, že se neolíte vůbec? Co vás k tomu vede?

Napište nám na dnešní téma: redakce@zena-in.cz

Reklama