První příspěvek přišel od čtenářky, kterou naše téma zaujalo, ale která se podepsala pouze jako HK. Přitom má ale pěkné české jméno i příjmení. Nicméně to nic nemění na tom, že obsah jejího příběhu vás určitě zaujme.   

Dobrý den,
musím říct, že toto téma mě velice zaujalo. Jsem totiž jedna z lidí, kteří když slyší jméno, hned si pod tím někoho nebo něco představí. Nejčastěji se mi vybavují domácí mazlíčci pojmenovaní stejným jménem, jako některé ratolesti mých známých. Když jsem se dověděla jméno sestřenčiny dcerky, hned jsem řekla: „Jéééé to je jak sousedovic fenka!“. Naštěstí moje sestřenice je stejný komediant jako já a neurazila se.

Jednou z mých „úchylek“ je, číst si jména na zvoncích, když jdu v panelovém domě do vyššího patra. A takhle jsem jednou vzbudila polovinu paneláku, když jsem narazila na jméno Gargulová, a protože se neustále s dětmi v práci dívám na Šmoulíky, začala jsem si nahlas zpívat písničku o Gargamelovi a celou rodinu jsem tak pobavila, že jsme málem vzbudili celý panelák. Teta měla trochu ostudu, ale dodnes se tomu smějeme, protože pravidelně, když tam jedu, má paní Gargulová službu na úklid.

Ve stejném panelovém domě bydlí (přímo pod mojí tetou) pan Piskáček. Nebýt toho, že má ve jméně „i“ a ne „y“, je to jméno přímo šitě na míru. Je to pán, který neustále má problémy a tzv. pyskuje na ostatní. Stačí mu jen smích a už běží o patro víš a spustí si tu svoji.

CO se týče mého vkusu na jména, mám raději ta česká, anebo ta, která alespoň jsou v kalendáři. Spojení některých moderních jmen mi přijde jako strojenost, a myslím, že kolikrát si skutečně ani rodiče neuvědomují, jak dítě jménem na celý život poznamenají. Já jsem se svým jménem spokojená a pokud budu mít někdy dceru, chtěla bych aby se jmenovala po mně a mé matce. Raději dám přednost pojmenování po někom, koho skutečně miluji a ne po nějakém idolu z Tv.

HK.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Milá HK., děkuji, že jste se k dnešnímu tématu vyjádřila a až zase pojedete za tetou, tak pozdravujte paní Gargulovou i pana Piskáčka. Škoda, že jste ještě nenapsala, jaká mají křestní jména ))
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Neobvyklá jména

  • Znáte ve svém okolí nějakou nositelku neobvyklého jména, které jí absolutně nesedí k příjmení?
  • Líbí se vám, že se dnes řídí mnoho rodičů trendem dávat jména dvě?
  • A jaký je váš názor na použití jmen zahraničních, které se třeba vůbec nehodí k příjmení?
  • Dala byste svému dítěti jméno podle svého filmového idolu?
  • Dáváte jména dědičná po několik generací?
  • Setkaly jste se s někým, komu třeba zcela náhodně sedí jeho příjmení s povoláním?
    př. pekař: Jan Houska, strojvedoucí Jaroslav Mašinka nebo soudce Otomar Spravedlivý …
  • S jakou největší absurditou jména a příjmení jste se setkaly?

Tolik tematické, záchytné body, ale k tomuto tématu se můžete samozřejmě vyjadřovat vlastními slovy, názory – a také třeba absurdními jmennými nápady :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem:
románem od francouzského spisovatele Simona Mawera: Dívka, která spadla z nebe
a tělovým, sprchovým mlékem Fa

d

Reklama