Téměř každý zažil nějaký ten rozchod nebo rozchody s partnerm. Jednou z výjimek, co s takovými rozchody nemají zkušenosti, je má sestřenka, která žije stále s jedním partnerem, a to už od čtrnácti let. No, já na být na jejím místě, tak toho chlapa zatluču do země už po týdnu, protože jeho chování bych opravdu nesnesla.

Já sama nezažila nijak zvláště zajímavé rozchody a kromě jednoho mě ani nebolely, zato některé mé kamarádky mají s rozchody zvláštní zážitky. Jedna kamarádka se s bývalým přítelem více jak dva měsíce dohadovala o tom, kdo se s kým rozešel a proč a komu patří banánovník, který měli dříve ve společném bytě. (Na to bych se já osobně vykašlala.)

Jiná kamarádka zažila rozchod hned na začátku společné dovolené s partnerem. Ona byla celá nadšená, že spolu poletí na první společnou dovolenou k moři, ale už v letadle ji nadšení zcela přešlo. Její drahoušek jí krátce po začátku letu řekl, že ji opouští, že už s ní nechce být a že o několik sedadel za nimi sedí jeho nová láska. Nechtěl však, aby má kamarádka přišla o cestu do Řecka, tak jí to řekl až po startu letadla. (Říci to hošánek v letadle mě, asi by po přistání potřeboval sanitku! Omlátila bych mu o hlavu všechna příruční zavazadla.)

Další kamarádka zažila rozchod zprostředkovaný rádiem. Jednoho dne, když byla v práci a poslouchali jako obvykle jednu rozhlasovou stanici, jí přečetli vzkaz od jejího přítele v hodince se vzkazy a písničkami na přání. Tento zvláštní exot (jinak ho slušně asi nazvat nedovedu) jí nechal vyslechnout vzkaz, ve kterém stálo, že všechno jednou končí a právě teď je na konec jejich vztahu ten pravý čas. K tomu jí ještě nechal zahrát Waldíka a Sbohem lásko. Vůbec si nedovedu představit, jak se v tu chvíli cítila, když tohle znělo z rádia a kolegové na ni civěli.

Musím Vám napsat ještě jeden rozchod, který je i tak trochu úsměvný a vyprávěla mi ho známá, když jsme se podkali na konci roku. Ona skoro půl roku mluvila o tom, že se s partnerem rozejde, mluvila a mluvila, ale on stále nic. Jednoho dne jí už absolutně došla trpělivost, vzala všechny jeho věci (do poslední ponožky, jak sama řekla) a odvezla je autem k jeho matince. On přišel večer z práce - "ahoj, co je k večeři...", pak došel do ložnice, kde uviděl nepřítomnost všeho svého a jen pronesl - "tak jsem byl odstraněn, zajímavé", otočil se, obul boty a více se neukázal ani neozval.

Rozchody k životu patří, ale zdá se, že všechny asi nemohou být klidné a "normální".
S pozdravem BastMetztli

Text nebyl redakcí upraven.

Byl jsem odstraněn! Tuhle hlášku si chci pamatovat.

Dnešní téma: Rozchod!

Napište nám, cokoliv vás napadne na téma rozchody. Popište rozchody, kterými jste prošla, způsob, jakým se rozcházíte vy. Napište nám o nejoriginálnějším rozchodu, o kterém jste kdy slyšela.

Své příspěvky na téma ROZCHOD posílejte už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé e-maily budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z vás také odměníme. Tentokrát hrajeme o dárkový balíček čajů Pickwick se stylovým hrnečkem.