BOHO.jpgFoto: Shutterstock

„Pohodlnost v parném počasí oceníte nejen díky moderním volným střihům, ale také díky pohodlným přírodním materiálům. Letos se vracíme zpět do 70. let v čele s batikou a drobnými květinovými vzory ve stylu boho. V kurzu jsou také puntíky různých velikostí a proužky. Letošní léto se nese v barvách výrazné červené, šafránově žluté, korálově růžové nebo světle modré. Rozhodně se nebojte experimentovat,“ představuje letošní módní trendy stylistka Bára Havlíková.  
 
Proutěné doplňky jako u moře
Trend proutěných módních doplňků se do našich končin dostal z Indonésie, kde je jejich výroba dlouholetou tradicí a pro turisty jsou takové kousky typickým exotickým suvenýrem. Dnes už tyto doplňky najdeme i v evropských módních řetězcích. Proutěné doplňky a léto k sobě bezesporu patří již několik let. Jejich zapojení do módy však časem prošlo určitým vývojem. Od velkých plážových tašek a klobouků, které byly součástí především outfitu na dovolenou k moři, se přesunuly i do města ve formě minikabelek a trendy košíků.
 
Stylistka Bára radí: „Proutěným kabelkám nebo sandálkům sluší bílá barva a krajka. Ideální kombinací pro letošní léto budou rozevláté šaty v boho stylu ve světlých barvách.“

obrazek.png
Satén, květinové vzory, ale i geometrické tvary
Květinové vzory boho jsou letním trendem číslo jedna už několik let. Pro odvážnější letos přibyly i geometrické vzory. V těchto případech však platí, že méně je někdy více. Dle doporučení stylistky je vhodné takto vzorované kousky kombinovat se zbytkem outfitu v neutrálních barvách a bez dalších vzorů. Velmi vděčným kouskem v šatníku je také saténová sukně, jejíž trend začal již v loňském roce a je oblíbený i letos.
 
Stylistka Bára radí: „Saténovou sukni můžete kombinovat s elegantním topem a sandálky na podpatku a vyrazit třeba na večeři. Stejně tak ji ale můžete spojit s jednoduchým tričkem, džínovou bundou, teniskami a vytvořit tak ideální outfit na víkendový výlet.“

5f0c252025c71obrazek.png
H&M 1299 Kč / Reserved 999 Kč / Mohito 999 Kč

Reklama