Léto je úplně stvořené k letním radovánkám a zábavě. Je skvělé, že v létě můžeme dělat spoustu věcí, které přinášejí radost z pohybu! Na některé sporty si netroufáme, jsou pro nás obtížné nebo se k nim nedostaneme. Některé jsou ale na dosah. Jen je vyzkoušet a zjistit, jak jsou zábavné!

paddleboard

Mě takto úplně nadchl paddleboarding! Nafukovací plovák ve tvaru surfového prkna, ke kterému potřebujete jedno lehké pádlo. Je jen na vás, za jak dlouho se na něm naučíte stát – což je ideální varianta jízdy. Nebo si užijete paddleboardzačátků, kdy na plováku sedíte či klečíte – máte tak lepší stabilitu. Vyrábí se z pevných materiálů a jsou buď nafukovací, nebo pevné. Pro amatéry jsou lepší nafukovací – jsou cenově dostupnější a univerzálnější. Mají stabilní konstrukci, takže jsou vhodné pro zábavné cestování na vodních plochách, prozkoumávání zátok, zvýšení tělesné kondice a posílení celého těla.

Paddleboard a jízda na něm je opravdu skvělá, zábavná a osvobozující. Vyzkoušela jsem si to v květnu na Sardinii, kdy jsem si paddleboard na několik dní půjčila. Začínat hned na vlnách je trochu těžší než na klidné hladině, ale rozhodně mne to neodradilo! Jízda vás úplně vrátí do dětských let, do bezstarostné radosti.

Určitě by to bavilo i vás - proto jsem se rozhodla s kolegyněmi vyzkoušet paddleboard ve všech možných situacích. Vybrala jsem si univerzální plovák, na kterém se projede dítě, žena i dospělý muž, jedná se totiž o zábavu pro celou rodinu.

paddleboard

Paddleboard je nafukovací plovák podobný surfovému longboardu. Při tomto atraktivním sportu, který je původem z Havaje, se na boardu pohybujete vpřed za pomoci dlouhého pádla. Člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo, zdokonaluje si smysl pro rovnováhu a zlepšuje fyzickou kondici. Paddleboarding je někdy zkráceně nazýván také SUP (Stand Up Paddle čili pádlování ve stoje).

Jak naše testování bude probíhat? Jak si vybrat paddleboard? Těšte se na další články.

paddleboard

Pořídila jsem si paddleboard - Paddleboard Aqua Marina Fusion. Tento typ lze jednoduše nafouknout i vyfouknout, a ve vypuštěném stavu jej lze snadno vložit do přepravní tašky, ve které zabírá minimum místa. Jeho plocha o výšce 15 cm vyhovuje jak lehčím, tak těžším uživatelům, nosnost je až 140 kg, a zaručuje skvělou stabilitu. Tak už se na něj těším! Jen jak přestane pršet, hurá na vodu!

Inspirace na této stránce: www.insportline.cz