DSC_0235.jpg (137 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Jasnou volbou číslo jedna jsou šťavnaté placky z mletého masa. Nejčastěji se používá maso hovězí, občas také mix hovězího a vepřového. Obojí chutná skvěle. Není potřeba experimentovat s kořením. Sůl a pepř plně postačí. Důležitější je kvalita masa, jeho čerstvost a namletí. Rozhodně neuděláte chybu, když použijete maso vyzrálé. Spíš naopak. 

Hovězí burgery grilujte tak, aby uvnitř zůstaly šťavnaté. Chuť bude výrazně lepší. 

Tip: Doprostřed masa vtlačte pár kostiček sýra. Ten se během grilování rozpustí a vaše hosty čeká v burgeru překvapení.

Místo grilovaného mletého masa můžete použít maso trhané. Vepřové, hovězí, kuřecí, kachní, krůtí. Na jaké máte chuť. Výhodou je, že si maso připravíte dopředu a pak jen servírujete do burgerů. 

Vyzkoušejte do burgerů sázené vejce. To je čím dál oblíbenější a chutná moc dobře.

Burger s trhaným kachním masem

burger4.jpg (89 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Zkoušeli jste někdy připravit burger s rybou? Nejlépe se hodí plátek lososa a ještě lépe rybí karbanátek. Ten může být z jakékoliv ryby, zkuste ho zkombinovat s majonézou s koprem a plátky salátové okurky. 

Lososový burger

DSC_0622.jpg (109 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Na řadu přichází ti, kteří mají rádi burgery, ale nemají rádi maso. Chutnou náhradou je sýr. Tady máte na výběr vlastně ze všech druhů sýrů, které se můžou grilovat. Haloumi, hermelín, oštěpek. K sýru ladí brusinky, ale třeba taky karamelizovaná cibule, cibulové šatní, rukola, řeřicha, najemno nakrájená jarní cibulka. Prostě i s tímhle burgerem si můžete vyhrát a maso v něm nebude chybět ani trochu.

Dalším nápadem pro bezmasé burgery jsou houby, lilek, cuketa... Všechny tyto přísady jsou pro burgery jako stvořené.

Houbový burger nejen pro vegetariány

5.jpg (78 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Kouzlete s kořením. Když použijete trhané maso, o kterém jsme psali výš a do majonézy přidáte ostrou srirachu, maso zasypete zhusta čerstvým koriandrem, tak dostane burger exotický nádech. Nezapomeňte na zeleninu!

Připravte si domácí omáčku, ať už z domácí nebo kupované majonézy, do které přimícháte koření. Nebo ze zakysané smetany či čerstvého sýra.

Jaké jsou vaše triky a recepty na ty nejlepší náplně do burgerů?

Reklama