V dávné době, kdy se nekupovalo, ale shánělo, jsem při návštěvě Prahy přišla jednou v létě na mechanickou hračku Lunochod pro tehdy malého předškoláka. Aby mi to v malém bytě (bydleli jsme s rodiči) nenašli, rychle jsem to po příjezdu dala tchyni schovat. Na dárek se do zimy zapomnělo. Roky plynuly a nastal čas, že budeme s babičkou šít prošívané deky starší dceři do výbavy. A tu byl, mezi peřinami „objeven" lunochod! Syn, svobodný, ale vysokoškolák, měl z dárku radost", a když po několika letech měl syna, dával mu děda za vzor, že má tatínek hračky jako nové! A vždycky na nás šibalsky mrknul - tak si z nás s babičkou dělal šoufky"
Zdraví Samík97 


Pěkná historka, díky! Kdybyste byli počkali ještě pár let, mohl mít už lunochod historickou cenu a stát se klenotem nějaké sbírky :-)
A následuje další výprodejový příběh":

Přeji Vám všem hezký den,
tak tahle historka není o mně, ale o jedné bývalé kolegyni. Byla takový ten typ, co prošmejdí všechny sekáče, levné nakupuje a cokoliv zpeněží. Jednou taky přinesla ze sekáče štos látky. Ta barva byla příšerná, taková nějaká brčálově zelená. Na dotaz, co s tím bude dělat, nám odpověděla: To nevím, ale nekupte to, když to stálo jen 5 korun!" Dodnes nevím, co se s tou látkou stalo. Pravděpodobně se jí to asi podařilo někomu výhodně prodat.

Zdraví libat


Co vy víte, třeba je čekal maškarní a celá rodina zazářila ve vodnickém.

V pořadí šestá hádanka (spíš logická úloha) zní takto:

Máte dva doutnáky a zapalovač. Víte, že každý z doutnáků hoří přesně 60 minut. Doutnáky ale nehoří po celé své délce stejně rychle. To znamená, že první polovina jednoho doutnáku může hořet třeba 50 minut, druhá polovina může hořet zbývajících 10 minut. Druhý doutnák může hořet zase úplně jinak. Doutnák je šňůra, která se zapálí na libovolném konci a hoří po celé své délce.

Vaším úkolem je odměřit pomocí doutnáků a zapalovače přesně 45 minut. Jak to uděláte??

Tahle hádanka je dost těžká. Pokud ji nikdo nevyřeší, nevadí - bude rozhodovat nejvyšší počet správných (a prvních) odpovědí.

Budou následovat ještě dvě hádanky, celkem jich tedy bude osm. Ta poslední se objeví do 15 hodin.