Neznám nikoho, kdo by jako dítě nechodil do mateřské školy. Někomu se v ní líbilo, někdo tam chodil nerad, někteří jedinci měli ze školky dokonce stres (například já). Zkrátka každá z nás má ze školky nějakou historku. A tak se ptám: Co vy a vaše děti ve školce?

V dnešní době není jednoduché dostat dítě do školky, alespoň v našem okolí to tak je. Dětí je hodně, školky jsou přeplněné, tříleté děti mají většinou smůlu. Máte podobné zkušenosti?

Přečtěte si také:

V době, kdy byly malé moje děti, takový problém s umístěním nebyl. Obě děti se dostaly do školky už ve třech letech, takže mohly být mezi kamarády každý den. Jiná věc ale je, že tam nechtěly chodit, byly raději doma. A naštěstí chodit nemusely, protože jsem v té době byla na mateřské nebo jsem pracovala z domova. A tak jsem je ani nenutila.

školka

Zato já jsem v dětství do školky musela, mamka chodila do práce a mně nic jiného nezbývalo. Když jsem ve čtyřech letech nastoupila, pamatuju si, že se mi tam líbilo. Už po pár dnech jsem ale každé ráno začala přemlouvat mamku, aby mě tam nedávala. Bývalo mi špatně, bolelo mě břicho, chtělo se mi zvracet. Tak to šlo asi další dva týdny. Až potom mamka zjistila, že ve školce pracuje uklízečka, které se bojím (a nejen já). A na vlastní kůži zažila, jak tato paní nepříčetně křičí na děti.

Mamka si šla samozřejmě promluvit s ředitelkou. Na „milou“ paní uklízečku už si předtím stěžovali další rodiče, takže ta zanedlouho dostala výpověď. A já jsem od té doby do školky chodila ráda, už nikdy jsem neměla bolení břicha. A víte, kde získala uklízečka místo? Jako dozorkyně ve věznici. Vážně. Hodila se tam.

Máte také nějakou historku ze školky o Vás nebo o Vašich dětech? Napište mi.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama