Kuchyňské roboty jsou dnes běžnou součástí domácností. Dnešní dámy, kuchařky, jsou náročnější a od kuchyňských spotřebičů očekávají nejen výkon a dokonalou funkčnost, ale i krásný design. Ženy mají zkrátka v interiéru rády hezké věci, veselé barvy a hravé prvky, které se dnes dostaly i do designu kuchyňských robotů. Odkud se vzal ikonický vzhled kuchyňských spotřebičů?

Nejkritičtější test: manželka!

Kitchen aid

Nejprodávanější značka kuchyňských robotů KitchenAid si prošla neuvěřitelnou cestou za úspěchem. Její historie se začala psát před téměř 100 lety v malém, středozápadním městečku ve Spojených státech amerických. Šikovný inženýr Herbert Johnson sledoval místního pekaře při míchání těsta na chléb s velkou, tvrdou lžící. Věřil, že dokáže tento proces zjednodušit. V roku 1908 využil svoje inženýrské schopnosti a vyvinul prvního komerčního robota, který se stal standartní součástí všech amerických námořních lodí. O jedenáct let dříve se inženýři začali zaobírat vývojem robota na domácí použití, kterého by ocenila každá žena v domácnosti. Inženýři dali vyzkoušet nový přístroj nejpovolanějším osobám, svým manželkám, které si nemohly nový výrobek vynachválit. Jedna z nich tehdy poznamenala: „Nestarám se o to, jak ho nazveš, ale je to nejlepší kuchyňský pomocník, jakého jsem kdy měla.“ Od tohoto dne se označení KitchenAid (“kuchyňská pomoc, záchrana“) stalo obchodní značkou.

Egmont Arens – tvůrce „K“

Kitchen aid

Obrovským přínosem pro rozvíjející se společnost bylo najatí fantastického designéra Egmonta Arensa, který byl editorem států. Původní design těchto robotů se prodává dodnes a právem ho můžeme označit za nadčasový časopisu Creative Artsa a společenského magazínu Vanity Fair. Atesonův výrazný talent se spojil s kvalitou kuchyňských robotů KitchenAid a společně vytvořili tři designové a nadčasové modely „K“. Roboty KitchenAid „K“ vyhráli v té době ceny za vynikající design a toužila po něm každá hospodyňka po celých Spojených státech. Samozřejmě, materiály a příslušenství se posouvají každým rokem inovacemi opět o krok vpřed. Původně Arensovi roboty se vystavují v mnohých muzeí a nadále získávají ocenění pro jejich výjimečný design. Společnost KitchenAis je známá výrobou produktů, které září pestrými barvami. Bez nich si výrobky KitchenAid už ani není možné představit, barvy se staly doslova poznávacím znamením tohoto výrobku.

Kitchen aid

Barevná bouře

Kitchen aid

V roce 1955 se začal model „K“ vyrábět v duhové řadě nových barev a způsobil bouře ve světě tenkrát čistě bílé techniky. Celá Amerika se až po uši zamilovala do výrazné žluté, květinové růžové, nebesky modré, ostrovní zelené či lmědi. Pokračování technické „kuchyňské“ revoluce v letech 1992 přineslo do sortimentu malých domácích spotřebičů první stolní mixéry. O dva roky později se začali vyrábět i v nových barvách – bílá, královská červená, lovecká zelená, kobaltová modrá, černá, matně šedá a chrom. Rok 1996 byl přelomový v rozšiřování sortimentu pro profesionální uživatele, kterými jsou kuchaři, pekaři, cukráři a majitelé restauračních zařízení. Společnost KitchenAid začala nové tisíciletí ve velkém stylu. Každý rok přinesla novinku, kterou si milovníci tradičních, kvalitních a krásných kuchyňských spotřebičů okamžitě oblíbili. V roce 2002 byl celosvětově uvedený na trh nový kuchyňský robot Artisan KSM 150 a na míru napsaná kuchařská kniha, která byla přeložena do 16 jazyků. Postupně přibyly toustovače, Espresso kávovar, kávový mlýnek, originálný Food procesor, úspěšný zmrzlinovač a vaflovač. V roce 2011 přibylo do duchové škály 7 nových barev a v současnosti si nejprodávanější model KitchenAid Artisan KSM 150 můžou zákazníci zakoupit v 31 ikonických barvách. V roce 2009 oslavila společnost KitchenAid svoje 90. narozeniny, z důvodu jubilea vyrobili kuchyňského robota v červené metalíze s vyrytým páskem. K rozsáhlejší barevné řadě se připojila také nová trendová barva – hruška.

Pomocníky do kuchyně můžete zakoupit u oficiálního distributora pro ČR na www.kitchenaid.cz

Reklama