Dobrý den!

Vážená redakce, milé čtenářky ženy-in!

Ono se to těžko píše o něčem trhlém, pokud člověk podobné akce má téměř na denním pořádku, ale přeci - mysl má hloubala, až si vzpomněla na můj první tábor, kde jsem byla jako vedoucí. Myslím, že jsem člověk s romantickou duší, a tak při písni „Akáty šumí, když padá déšť..." začnu přemýšlet, co by se dalo dělat v dešti. Některé nápady by byly spíše do středeční noční rubriky, ale ten, co jsem zrealizovala, mohou číst i děti (pokud se nebudete obávat, že ho zrealizují také).

Byla jsem na táboře, kde se část nesla v duchu deště, a tak část doby děti trávily na chatičkách a my, vedoucí, jsme měli trochu více času. Jímka, která byla u sprch, byla plná vody, takže se šlo mýt jen v korýtkách. Já jsem to ale provedla ekologicky - říkala jsem si: Vždyť ta dešťová voda mi bude stačit..." Takže jsem vyrazila do plavek, abych nevyvolala veřejné pohoršení, stoupla jsem si před chatku a začala jsem se sprchovat. Nejdřív jsem samozřejmě musela dostatečně zmoknout, což se po chvíli podařilo. Pak následovalo nanášení mýdla, což také nebyl problém... Jenže mělo to přeci jen háček, ona krémová tableta má trochu jinačí konzistenci a na její spláchnutí je spíš než déšť potřeba liják. A to se nekonalo, protože déšť spíše začal ustávat (tak nevím, možná se lekl mého činu). Takže výsledkem mé akce bylo to, že jsem musela v plavkách, pěkně namydlená, přejít celé tábořiště a umýt se přeci jenom pod sprchou.

Ilustrační fotografii bohužel u sebe nemám, ale vzpomínka je to zarytá hluboko v srdci. Děti mě neviděly, byl to totiž tábor pro nevidomé. Ani jsme to nějak před dětmi nešířili, co jsem to jenom prováděla. O to více mne překvapil zážitek z tábora loňského, kde v letním lijáku si dva chlapci před jídelnou začali mýt hlavu. No, jak se zdá, historie šílených nápadů se někdy opakuje. :) Tentokráte mám i důkaz, který samozřejmě přikládám.

Oněch praštěných nápadů může mít každý z nás v životě v závislosti na tom, co mu fantazie povolí, takže kdo ví, možná jsem zapomněla na něco nápaditějšího než sprchování se v dešti, ale věřte, že tyto dvě vzpomínky mi vykreslují úsměv na tváři.

Krásný den plný bláznivých nápadů přeje

bokul


Děkujeme za krásné povídání i za ilustrační fotografii a přejeme hodně štěstí při realizování dalších bláznivých nápadů! :)

redakce@zena-in.cz

Reklama