Zatímco začátek soutěže Miss byl v Čechách poměrně přehledný, existovala totiž jedna varianta soutěže, Miss České republiky, dnes máme řekněme tři hlavní soutěže. Českou Miss (ta se v roce 2010 sloučila s tradiční Miss České republiky), Miss České republiky a Miss Czech Republic. A za nimi samozřejmě následují další soutěže krásy, například regionální nebo zájmové a tak dále. Krása byla vždy drahocennou komoditou, až na to, že dnes se měřítko poněkud zvětšilo. Za krásné se považují i dívky upravené plastickými chirurgy. Fanoušci se pak dělí do dvou kategorií: ti, kteří zastávají názor, že žijeme ve 21. století, k němuž estetická chirurgie neodmyslitelně patří, a ti, pro něž je takový přístup nemístný a zvrhlý. Ať patříte do té nebo oné skupiny, Česká Miss má stále velmi slušnou sledovanost. Právě na ni jsme se rozhodly zaměřit a před semifinále, které se bude konat 30. 9., si krátkým seriálem připomeneme nejzajímavější osudy bývalých Missek.

profimedia-0100276298.jpg
Foto: Profimedia

Monika Žídková, Miss České republiky 1995

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Krnově a na Ostravské univerzitě obor Učitelství pro nižší stupeň. Po soutěži Miss Česká republika zvítězila na Miss Europe a po sloučení tehdy dvou konkurenčních soutěží vyhrála v anketě Nejoblíbenější miss v historii. V roce 2007 se zúčastnila soutěže StarDance a s manželem Petrem Brzeskou vlastní firmu Miss cosmetic zabývající se přírodní kosmetikou. Má dvě děti, dceru Nikol a syna Davida. Od roku 2014 působí ve městě Kravaře jako starostka.

Sama říká, že nálepku Miss ze svého čela nikdy nesundá a celý život ji i přes její úspěchy podle titulu lidé škatulkují. Dokonce se domnívá, že korunkou budou poznamenány její dvě děti.

profimedia-0100276082.jpgFoto: Profimedia

Helena Houdová, Miss České republiky 1999

Když tenkrát v roce 1999 vyhrála v soutěži Miss Česká republika, mnoho fanoušků bylo zklamaných. Označovali ji za nevýraznou, a ne moc chytrou. Jenže dnes už víme, že Helena byla jednou z mála tuzemských Miss se světovým vzhledem spíše top modelky než klasické Miss. Navíc se silným sociálním cítěním, a místo hýřením na večírcích dala přednost zakázkám v zahraničních módních kampaních a přehlídkách a charitě. Založila nadační fond Slunečnice podporující děti z dětských domovů. Zároveň však pracovala pro prestižní značky Chanel, Dior a Hermes. Téměř žádné Miss se v historii nepovedl úspěch takových rozměrů zopakovat.

Za poslední dobu zapřisáhlá veganka a bio žena vyznává ezo a tvrdí, že se o její štěstí stará jen bůh a vesmír. Na sociálních sítích podporuje ženy, aby probouzely svou sexualitu a se svými třemi dětmi často tráví čas na Bali. Už více než rok na sobě prý neměla žádný make-up, své děti nenechává očkovat a z 60 % se všichni živí syrovou rostlinnou stravou.

Čtěte také:

Reklama