Milé ženy-in,
až se budete o dovolené toulat po vlastech českých a budete se náhodou pohybovat kolem Mělníka, zajděte do Regionálního muzea. Najdete tam velmi krásnou a zajímavou expozici historických kočárků - a nejen jich, jak je patrné z ukázky. Kočárky jsou místěny v dobových náznacích interiérů, někdy v doprovodu dobově oblečených figurín.
Historické kočárky jsou samy o sobě unikátními uměleckými díly. Uchvátí vás nejen dokonalým řemeslným zpracováním, ale i estetickým cítěním našich předků. Nenechte si výstavu ujít a zkuste třeba porovnat zdejší exponáty s těmi současnými.
.

A po prohlídce kočárků si můžete třeba posedět v Muzejní kavárně na historických hradbách, nebo dokonce ochutnat víno ve středověkých sklepích.
Více na www.muzeum-melnik.cz
Nový komentář
Komentáře
To je dobrý tip na výlet
V Mělníku je toho k vidění vícero, rozhodně doporučuji