Hibernace je to, jak se dokáže jedinec adaptovat na dané období. Hibernaci můžeme chápat také jako ustálení - ustálení natolik dobré, že není rozpoznatelné, co přesně touto hibernací prošlo. My jsme dali do časové kapsle 50. léta a upravili je na současnou dobu - víte, že tam jsou, ale přitom cítíte, jak moc současná naše kolekce je, protože kadeřníci Bomton ArtTeamu jsou přesvědčeni, že originálním pojetím a integrací trendů minulých se mohou zrodit trendy současné.

Vlasy: Nina Krajčo, Jana Kabourková, Honza Balcařík, Art Director: Romana Tinglová, Fotografie: Matúš Tóth
Make-up: Adriana Bartošová, Styling: Jana Kapounová

Tereza

Účes je sestříhaný, ženský a sexy, avšak kratší a plnější ofina dodává účesu dívčí vzhled. Ofina, pokud je vyfoukána do hladka, je v délce s obočím. V obrysu je projemněna, aby se dala dát ke straně - tím vytvoří patku. Vlasy jsou natočeny na kulmu a vlny následně prsty pročesány pro ležérní look. Varianta, kterou dále nabízí účes, je podtočená ofina. Tím se opticky zkrátí a připomíná rozverné ofiny Pin-up dívek z 50. let. Zbylé vlasy jsou vyfoukány do vln a vyčesány hladce kartáčem z přírodních štětin. Zde jsme zvolili tmavě hnědý odstín, který v délkách přechází do měděna (s nádechem až do zrzava).

Hibernace

Použite produkty:
Spray Starch Redken, Rapid repair spray Alterna, Wool
shake Redken, Anti humidity hairspray Alterna

Barbora

Tento střih je variabilní a dodává objem celému účesu. Jedna strana je mírně zkrácená pro vytvoření obloukovitého efektu. V druhé variantě se za použití produktů do vlasů rozpojily vlny a prsty se účes roztupíroval do hravého looku. Zde jsme zvolili středně hnědý teplejší odstín barvy, v délkách je vlas lehce prosvětlen a tím účesu dodává strukturu.

Hibernace

Použité produkty:
Curl spray label.m a Curl cream label.m

Martin

Účes pro klasický střední proud, je zaměřen na ofinu, kde bylo cílem potlačit trend dlouhých patek u pánských délek a také potlačit unisexový vzhled a naopak nechat vyniknout mužnost. Střih je také upraven tak, aby poskytoval variabilitu a možnost obměny s jednoduchou minimální úpravou doma - stačí nanést na hlavu v předklonu spray, který vlasy přirozeně separuje, a doupravit prsty. U barvy jsme chtěli podtrhnout texturu a konce se zesvětlily a následně natónovaly do metalických/kovových odlesků.

Hibernace

Použité produkty:
Sea Salt Spray label.m

Zuzana

I zde se promítlo spojení klasické techniky stříhání s naším podáním módního trendu 50. let. Tato verze má také dvě varianty: účes vypadá jinak z každé strany. Variabilní patka, z níž vznikají různé účesy - záleží jen, jakou stranu máte chuť ukázat. Levá strana je měkčí, působí mikádovitě, ale pod delšími vrstvami se skrývá masivní podstřih. Pokud ho necháme vyniknout, jako zde, dodá účesu lehce punkový nádech. Pravá strana již undercut plně ukazuje a je zde vidět ostrá linie účesu. Zde je, oproti pánskému střihu, více zjemněna, aby působila měkčeji. Zuzka je jediná blond z celé kolekce. Volili jsme studený blond odstín s fialovým odleskem, v přední části jsme pak nabarvili dvě sekce - jednu v růžovém odstínu, jednu v odstínu žlutém - tyto dvě části na uhlazené patce vytváří efekt.

Hibernace

Použité produkty:
na styling Alterna Caviar Blowout Creme a Redken Rapid Repair Spray na hladké vlasy a Redken Rough Clay na rozcuchané vlasy.

Martina

Vlasy zde nejsou prakticky vůbec sestříhané. Texturovaná je pouze spodní linie celého účesu pro měkčí dojem - výsledný efekt má působit glamour a elegantně. U celé kolekce jsme chtěli podtrhnout ženskost. I zde jsou náznaky 50. let, ale i zde je přidán osobitý moderní look. U tohoto střihu jsme zvolili tmavě hnědou studenou barvu pro dodání vysokého lesku.

Hibernace

Použité produkty:
Volume Mousse label.m, Shine Spray label.m

Václav

Současné moderní pojetí klasické techniky stříhání a interpretace nynějšího módního trendu 50. let. Hlavním bodem účesu je v tomto případě ostrá linie. Účes je obměnitelný. Jednoduchým stylingem s vyfoukáním směrem dozadu se vytvoří klasický retro účes. Vytvoříme-li pěšinku a vrchní delší část upravíme do lehké textury, získáme druhý look tohoto střihu. Vlasy ale také můžeme nechat přirozeně vysušit s ofinou do strany. Barva zde zůstala v přirozeném odstínu.

Hibernace

Použité produkty:
na styling Plumping Strand Expand Alterna
a Redken Rough Clay

Bomton studia, a.s.
Václavské nám. 43
110 00, Praha 1
www.bomton.cz

Reklama