Dnešní téma dne jsem s ohledem na pilotní tématický článek, který jsem moc ráda psala, chtěla věnovat právě alternativním způsobům léčby. Snad každý z nás už o tom slyšel.

Aromaterapie, akupresura, reiky a mnoho jiných metod, které sice ne vždy ochotně uznává klasická medicína, ale které mají, alespoň z mého pohledu, na určitý problém leckdy lepší účinek.

Je velká škoda, že se tato dvě odvětví prozatím ne vždy shodnou.

Zejména klasičtí lékaři se dívají na alternativní medicínu skepticky. A přitom by se mohli báječně doplňovat, pokud na obou stranách zůstane rozum a zdravý úsudek.

Je logické, že zlomeninu bérce asi těžko vyléčíme pelyňkovými obklady a stlačováním bodu na zápěstí. Existuje ale spousta neduhů, kde je takový homeopat možná více na svém místě, než lékař s pytlíkem antibiotik.

Osobně například používám homeopatika, jestli na mě leze chřipka. A věřte, že je to rozhodně efektivnější , než pytel paralenů a chemických sajrajtů typu Coldrex.

Akupresurou jsem své děti spolehlivě zbavovala škytavky.

Aromaterapie je tisíckrát příjemnější a lepší, než prášek na uklidnění.

Rovněž jsem se na vlastní kůži přesvědčila, že domluvit tělu je možné. Někdy. U mě to alespoň šlo a u Milouška evidentně také.

Jaké druhy alternativní léčby jste vyzkoušeli a jaké jsou vaše zkušenosti? Můžete něco doporučit ostatním? Nebo naopak před něčím varovat? Byli jste někdy například u léčitele? S jakým efektem?

Pište na redakce@zena-in.cz dnes do odpoledních hodin.

Reklama