A motto dne se zalíbilo i čtenářce Maryene. Více v jejím příspěvku.

Všechny mámy nejsou stejné. Kdyby tomu tak nebylo, nemusely by existovat babyboxy, nebylo by tolik dětí v domovech...

Když jsem byla sama dítětem, občas mi hodně vadila maminčina starostlivost. Neustále mě hlídala a strachovala se, prožívala se mnou všechny úspěchy i pády, zkoušky i lásky.

Pochopila jsem ji teprve, až jsem se sama stala mámou. Od prvního dne života svých dětí jsem se nepřestala strachovat a také současně radovat. Radost z prvního úsměvu, prvního slůvka, krůčku. Obavy nejenom z odřených kolen při prvních pádech, nevyspané noci při prvních zubech. 

Stejně jako moje mamka jsem prožívala všechny vzlety a pády svých dětí, jejich lásky i zkoušky, nemoci, strarosti i radosti.

Včera nejmladšímu začaly maturity. A přestože vím, že na nic nemám vliv, opět jsem to prožívala s ním a alespoň jsem mu držela palce. A stejně tak i dnes, když měl nejstarší dnes ráno svoje vystoupení v televizi, aby promluvil před zahájením konference o 3D tisku i k široké veřejnosti. Budu mu držet palce, přestože vím, že je profík. Už jsem měla možnost některé jeho přednášky vidět ze záznamu. Tak ať se jeho zahajovací přednáška o realitě 3D tisku na Veletrhu For Industry vydaří. 

Dnešní moto „Naděje, štěstí a láska nejsou pouhá slova, ale tisíciletá, mnoha lidskými osudy ověřená symbolika…“ v sobě skrývá totiž obrovskou moudrost. A vztahuje se i k tomu, co jsem napsala v úvodu. Protože opravdové mámy, ať už to bude v kterékoliv době, budou vždycky stejné. A ať už se nám v mládí nelíbí, cokoliv nám říkají, budeme stejné jako ony. 

Krásný den přeje všem Maryene

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________

Děkuji Maryene, že jste napsala.
Mějte pěkný den
Saša

Reklama