Syn čtenářky Enky1 si prodělal nepěkné trauma. Kdosi mu navykládal, že si při kakání může vykakat kost. Jak celý příběh dopadl, to se dočtete v Enčině příspěvku k dnešnímu tématu...

Pomalu se blíží dnešní uzávěrka. Máte už jen hodinu na to, abyste se mohly, milé čtenářky, zúčastnit tématu: Nočník a záchůdek. Uveřejněny totiž budou je příspěvky, které dorazí do 14-30 hodin, tak ještě rychle pište!

Následující příběh dorazil od čtenářky Enky1...

Hezký a nepocíkaný den

S našimi synky a jejich chozením na nočník ani problémy nebyly. Jen mladšímu někdo nakukal, že si vykaká kost, a tak týden odmítal vůbec na velkou jít - ani do plíny. Nakonec ho manžel při čurání přinutil „Krtkem ve městě“ sedět na nočníku a než knížku přečetli, byla kakule venku.
Možná se mnou nebudete mnozí souhlasit, ale zlaté látkové pleny - dětem v nich bylo nepříjemně, nepříjemné jim bylo i složitější přebalování, myslím, že se jich rády zbavily co nejdřív. Ale fuška s praním a žehlením byla, to jo.

Ale píšu hlavně kvůli příhodě, kterou mi vyprávěla teta, učitelka v nemocniční školce a škole. Občas se stalo, že učitelky byly přítomny i při vizitě. Při jedné seděla malá Maruška zrovna na nočníku, v ručkách „Dikobraz“ vzhůru nohama a zaujatě sledovala jeho obsah.
Pan primář: „Tak co, Maruško, čteš?“
Maruška: „Néé, selu pšeci“ a obrátila si stránku.
Pan primář i s celým doprovodem dokončili vizitu v předklonu.

Enka1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Tentokrát si budeme povídat o dětech a jejich nočníkových či záchodových peripetiích...

  • Jak jste učily děti na nočník?
  • V kolika letech začaly děti samy chodit na nočník?
  • Měly jste (nebo máte) s nočníkem nějaký problém?
  • Jak jste problém řešily (nebo řešíte)?

Na tyto a další možné otázky mi odpovídejte formou krátkého příběhu nebo tipů do redakční pošty (viz e-mailová adresa uvedená níže). Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání krásného dárku. Uzávěrka posílání příspěvků je 31. března 2011 ve 14.30 hodin, do předmětu mailu nezapomeňte uvést heslo (viz níže). A jaký bude onen slíbený dárek? Krásná (asi třiceti centimetrová) hračka ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama