Online hry x-box v České Republice
Historie počítačových her v České Republice je sice poměrně krátká, ale je zato zajímavá a bohatá. První konzole, které splnily sny hráčů v České Republice přišly hned krátce po Sametové revoluci a všechny naprosto nadchly. Hrát hry byla tehdy obrovská móda především mezi dospívajícími a dětmi, téměř každý měl doma první konzole jako Nintendo nebo Sega, které pocházely z Japonska, a populární hry té doby. Legendární postavičky Maria a Luigiho zná i dnes prakticky úplně každý, a těžko bychom hledali člověka, který nikdy alespoň jednou nehrál kostičky v Tetrisu. Pak ovšem došlo k masivnímu nástupu prvních kvalitních počítačů, a o konzole na chvíli přestal bát zájem. Neméně populární byly hry v online kasinu Bwin, ale hrát tuto hru bylo možné pouze na PC.

Druhá vlna zájmu o herní konzole trvala jen krátce, a přišla okolo přelomu milénia. Nicmémě počítačové hry na počítači stále vedly, především díky možnosti si stav hry ukládat, který konzole nemohly nabídnout. Třetí vlna konzolí přinesla revoluci – konečně bylo možné ukládat pozice, převratnou novinkou bylo i to, že na konzolích začalo být možné i přehrávat DVD, takže se vyplatilo je kupovat jako centrum zábavy pro celou rodinu

Příchod herní konzole x-Box
První herní konzole x-box byla představena hráčům v roce 1998 a vyrobila ji společnost Microsoft. Oproti konkurenci přišla s podstatným zlepšením, kterým ji předběhla – díky tomu, že vývojář Microsoft se zabývá hardwarem i softwarem dostali hráči možnost upravovat si herní konzoli doslova na míru. Bylo k ní například možné připojit vlastní hard disk, nebo další prvky, jako je klávesnice, myš, joystick, webová kamera, kvalitní reproduktory pro ozvučení a další prvky. Díky tomu se z hraní počítačových her stal skutečný zážitek.

Nejnovější generace konzole x-box
Nejnovější generace nese název x-box one X a je to vůbec nejlepší konzole, na které se v současnosti dají hrát hry. Není to už jen zařízení pro počítačové hry, ale je to vlastně komplexní centrum zábavy pro celou domácnost. Jedná se o takzvané chytré zařízené, které se prostřednictvím wifi a blue tooth propojuje s ostatními chytrými zařízeními v domě, jako je online televize, kde lze spouštět virtuální kanály nebo brouzdat po internetu - bwin, nebo centrální ovládání domu. Samozřejmostí je možnost ovládat zařízení hlasem a propojit ho s?mobilním telefonem či tabletem. X-box one disponuje bezkonkurenčním rozlišením 4K a procesorem, který dokáže zpracpovat až 6terraFLOPS.

Nejlepší online hry
X-box se může pochlubit tím, že některé hry jsou dostupné exkluzivně na této konzoli. Také podporuje komunitu hráčů v České Republice – po registrace online je například možné si navzájem zakoupenou hru jednou vypůjčit na dobu 30 dní. Pojďme si představit některé populární hry.

Assassin’s Creed
Slavná herní série ve stylu akční adventury, ve které se s každým vydaným dílem přesunete do jiného historického období, od starověkého Říma, přes středověk, druhou světovou válku až po sci fi světy budoucnosti, kde plníte úkoly, bojujete proti nepřátelům, a to vše v detailně propracovaných kulisách.

Shadow of War
Počítačová hra Shadow of War se odehrává ve známém světě Středozemě, která se objevuje v kultovní sáze Pán Prstenů od JRR Tolkiena. Jedná se o klasickou akční agenturu, kombinovanou s válečnou strategií, kde vás čekají jak dovednostní, tak bojové úkoly. Hra se odehrává v takzvaném nekonečném světě, což znamená, že každá hra je jiná. Dostupná je i ve verzi pro mobilní telefony.

Shadow of Tomb Raider
Kdo by neznal sexy archeoložku Laru Croft! Vždyť se tento fenomén zrodil už před 25 lety. Nejnovější pokračování vyniká nádhernou grafikou, a příběh s jeho zápletkou je drsnější a temnější, než předchozí díly. Jedná se o akční hru z pozice první osoby, kde jde nejen o vaše bojové schopnosti, ale i o šikovnost a chytrost.
 

Reklama