Ani já sice nepatřím k vyhlášeným pivařkám (raději si dám dobré víno), ale takovou pěkně vychlazenou desítkou jemně nahořklé chuti v parném dni nepohrdnu. Myslím, že i pivo se dá pít s grácií, což mi potvrzují i zkušenosti z cest do zahraničí - například v německém Düsseldorfu je běžným zvykem dát si cestou z kanceláře pivo na stojáka u některé z mnoha „staroměstských“ pivnic. A tak tu kromě pánů v kravatách každé odpoledne zahlédnete elegantně oděné slečny a paní v nezanedbatelném počtu, kterak u typických vysokých stolků roztroušených po chodníku usrkávají místní Kölsch z dvoudeckové sklenky.


Proč bychom si také měly odpírat nápoj, který nejenže přispívá k popularitě naší země po celém světě, ale navíc je chutný, v rozumné míře i zdravý a navíc, jak se říká „dělá krásná těla“. I když se tím obvykle myslí spíš krásně zakulacené bříško, po kterém se praví pivaři zálibně poplácávají pronášejíce tuto větu, něco pravdy na tom asi bude: donedávna se tradovalo, že pití piva působí blahodárně na zvětšení objemu ženského poprsí (což už stojí za úvahu, neboť je to rozhodně levnější, než silikon). Díky obsahu vitaminu B rovněž pivo blahodárně působí na kvalitu pleti a rostlinné výtažky v něm obsažené také příznivě ovlivňují trávení a v případě nechutenství podporují chuť k jídlu. HLASUJTE
Za lék je pivo pokládáno již dlouhá staletí, o čemž svědčí i to, že v už dávné Mezopotámii předepisovali rodičkám lék, jehož součástí bylo pivo, připravovaly se z něj různé masti a lektvary ne všelijaké neduhy. Ve starém Egyptě pivo používali mimo jiné jako medicínu při bodnutí štírem. Římanky zase používaly pivní pěnu jako kosmetický přípravek. Pivu byly rovněž přisuzovány proti průjmové (a zároveň proti zácpové) účinky, bylo doporučováno pro odstranění těhotenské nevolnosti, nemluvě o tom, že speciálně černé pivo se podle některých zdrojů podílelo na zvýšení produkce mléka kojících matek a přispívalo ke zklidnění kojeného miminka (bodejť by taky po pivu nespalo…) Přesto dnešní lékaři poněkud střízlivěji soudí, že těhotné a kojící ženy by se měly jakémukoliv alkoholu raději vyhýbat zcela.


Zúčastněte se naší pivní ankety a rozhodněte o tom, jestli chcete pít pivo pro ženy!


Hlasujte zde://zena-in.cz/anketa/anketa.asp!