Pokud si vyberete partnera, který je vám milý a vyhovuje vám, máte předpoklady zažít dobrý sex. Je rozdíl mezi průměrným a dobrým sexem, který nám přináší to největší uspokojení. Mnoho lidí se spokojuje s tím průměrným, možná jen proto, že nevědí, jak dát partnerovi najevo, co v jejich těle vyvolává divoké poryvy slasti nebo možná proto, že ani netuší, co všechno v nich dřímá. Kde jsou všechny spínače rozkoše? Podle odborníků vyšlo z nedávného průzkumu najevo, že dvaceti procentům českých žen dělá problémy se vzrušit a dvacet šest procent žen nikdy nedosáhlo orgasmu. Není správné vždy spoléhat na to, že muži vycítí, co zrovna potřebují jejich sexuální partnerky. Některým ženám to možná připadá trapné, ale ani nejzkušenější milenec nedokáže číst vaše myšlenky!


Rada číslo 1: Překoneje rozpaky a stud a v zájmu vlastní rozkoše řekněte nebo ukažte partnerovi, jak chcete, aby se s vámi miloval, abyste dosáhli rozkoše. Dříve nudný sexuální styk se může rázem proměnit v zážitek plný erotické slasti.
Důležitá je předehra, neměla by se zanedbávat. Pro mnoho jedinců je žádanější a vzrušivější než samotný akt lásky. Využít všechny erotogenní zóny, nikam nespěchat a všechno si "vychutnat" - to jsou rady odborníků.
Podle reakce vlastního těla, ale i těla svého milého, poznáte, co je to pravé ořechové.


Rada číslo 2: Naučte se mluvit otevřeně o sexu i mimo milování. V klidu u kávy nebo při nějaké vhodné příležitosti si proberte, co se vám líbilo a co by chtělo zlepšit nebo změnit. Vyzdvihněte, co bylo opravdu dobré. Tato otevřenost je pro mnoho žen problém, ale v podstatě je osvobozující. Pokud se to naučíte, máte otevřené dveře k dobrému a uspokojivému sexu. Jestli to nejde najednou, zkuste to na několikrát. Mluvte o sobě, ale ptejte se i jeho, co by si přál.


Rada číslo 3: Nebraňte se dělat v sexu věci, které neznáte nebo které vám připadají trapné. Platí to pouze v případě, pokud vám nejsou vyloženě odporné či nepříjemné. Některé nové techniky vám mohou otevřít obzory sexuálního života. Staňte se erotickými průzkumníky!


Rada číslo 4 : Muži přímo prahnou po důkazech, že ženy milování s nimi uspokojuje. Jakmile pozná, že se vám to moc líbí, určitě si zapamatuje, co všechno vás rozvášnilo. Vyřčené ovace mu navíc dokáží, jak se vám líbí milovat se zrovna s ním. Myslete na sebe, ale i na něho, a zažijte v sexu nespoutanou vášeň. V sexu hrají oba hlavní roli.


Podle sexuologů je dobrý sex základem psychické pohody a spokojenosti. Mnoho vztahů ztroskotá na sexuálním nedorozumění. Pokud partnerská dvojice neprožívá uspokojivý sex, může se jednomu z nich stát, že ho přivábí nějaký jiný sameček nebo samička, se kterou zažijí něco jiného a lepšího a původní vztah opustí. Sex je stavebním základem pro láskyplný vztah a odvíjí se od něj vše. Věřte odborníkům! :)