Na naší současné adrese se nacházíme dva roky. Za tu dobu jsme se stihli seznámit s větší částí vesnice, do které jsme se přistěhovali, a tak jsme byli pozváni do hospody mezi uzavřenou společnost. Byli jsme celkem rádi, protože být celý večer doma sami dva jsme přece jen nechtěli a syn ohlásil emigraci k dědovi.

Manžel zakoupil velice slušný materiál na ohňostroj, nachystal odpalovací rampy a zbývalo jen přežít den a těšit se na večer v maskách. Ovšem silvestrovská šou u nás začala už ráno. Asi v sedm na nás bouchal cizí chlap. Když jsem otevřela dveře - ještě v noční košili, s vestou přes ni, vyvalil oči na mého psa (irský setr, 75 cm v kohoutku a 30 kilo živé psí váhy, v tom okamžiku pěkně rozčilené) a prohlásil: „Kruci, já snad fakt bydlím naproti!"

Další perličkou byl můj muž, který o půl jedenácté dopoledne vzal láhev naší první meruňkovice s tím, že ji odnese naproti do jezdeckého oddílu, kde je členem, jako novoroční dárek. Ještě mezi dveřmi mi povídá: Vyjížďka je až za hodinu a půl, tak se jí v pohodě vyhnu a za chvilku jsem zpátky!"  V jednu jsem usoudila, že čekat s obědem je nesmysl, a najedla se sama. Asi o půl druhé jsem vyrazila se psy ven - můj skvěle vychovaný lovecký pes byl skvěle vychovaný jen do okamžiku, než uviděl kamaráda vlčáka. Pak si dali přespolní běh a my, majitelé, jsme jen nešťasně přihlíželi, jak vlčák ztrácí na energii a na síle. Zatímco setr doběhl s pocitem, že ještě jedno kolo by neškodilo, známí naložili svého schváceného psa na záda a potupně jej odtáhli domů s tím, že obyvklá silvestrovská vycházka se psem se opravdu konat nebude...

A Silvestr běžel dál. Když jsem psům odepínala obojky, zazvonil mi v kapse mobil. Samozřejmě - volal můj muž. Vezmi, co jsi napekla, a dojdi!" Vzala jsem asi půlku plněných rohlíčků, hrnec zelňačky a odnesla to do jezdeckého oddílu do klubovny, kde jsem dostala vynadáno, že už jsem po obědě, když jsem měla počkat - to bylo asi půl třetí odpoledne. Můj muž nejen že se vyjížďce nevyhnul, ale navíc ještě i spadl a vůbec si to užil.

Následovala poněkud neplánovaná návštěva sousedova sklepa - ten na nás došel zazvonit, aby si manžel konečně vyzvednul mikinu, kterou si tam zapomněl při lisování hroznů. Po zjištění, že mikina není jeho, jsme si přiťukli „Na Nový rok a toho troubu, co nechá ve sklepě svetr a vůbec mu to nedojde". Oba psi mezitím využili toho, že jsou asi deset vteřin bez dozoru na zahrádce, sežrali kus nového plotu a přišli za námi. Naštěstí pijí jen burčák...

Po další návštěvě dalšího souseda jsme se konečně začali chystat na plánovaný silvestrovský večírek v maskách. Dost dlouho jsme přemýšleli, v čem nakonec půjdeme. Já jsem si natáhla kočičí čepičku s ouškama, vzala sametové minišaty a manžel se převlékl za obchodníka se zvířaty. Obojek a vodítko jsem odmítla a už jsme vyrazili. V hospodě se už hodinu slavilo, takže hospodský nás uvítal škytnutím a konstatováním: Hele, Batman, dooobrýýý!" To jsem si nenechala líbit a vytasila na něj drápky.

Ovšem nejhezčí zážitek mi zůstal až po půlnoci. Byli jsme chystat ohlášený ohňostroj, a protože se dalo čekat, že se mezi uzavřenou společnost vrátíme hodně po půlnoci, bylo domluveno, že po cestě zpátky zavoláme sestře hospodského, která nám odemkne. Při návratu jsme ještě potkali kamaráda, který ten večer čepoval pivo a který byl popřát své dívce na opačné straně vesnice, a už jsme stáli před hospodou. Teprve tady, před úplně zamčeným barákem, jsme zjistili, že sice máme všichni číslo na hospodského, ale ani jeden z nás tří nemá číslo na jeho sestru. Nakonec se kamarád přece jen dovolal hospodskému. Nějakou dobu ho přesvědčoval, že do hospody opravdu patříme, navíc že se nesluší, aby nechal svého bratrance stát venku a po chvíli, kdy i jemu začalo docházet, že je to asi zbytečné, to ukončil hlasitým zaječením: Hergot, ty troubo, já jsem tam výčepní!!!"

Do hospody jsme se nakonec přece jen propašovali a můžu říct, že ačkoliv jsme celý večer pili jen kofolu, tak to byl opradvu skvělý Silvestr.

Pajda


Milá Pajdo,
tak to vám věřím a tak trochu závidím


Reklama