Edita Brychta jako princezna Diana
Členku britské královské rodiny už ztvárnila řada hereček. V seriálu Koruna je to například Emma Corrin a v očekávaném filmu Spencer se mohou diváci těšit na Kristen Stewart. Ve filmografii je ale i česká stopa v podobě herečky Edity Brychty. Ta se sice narodila v Praze, ale už v sedmi letech s rodiči emigrovala do Londýna. Vedlejší roli Diany si zahrála v roce 1992 v televizním filmu Fergie & Andrew: Behind the Palace Doors (Fergie & Andrew: Za dveřmi paláce).

diana.jpg
Foto: Profimedia

Renée Zellweger jako Judy Garland
Oscarový byl výkon Renée Zellweger coby osudem zkoušené herečky a zpěvačky ve filmu Judy. Děj filmu z roku 2019 se odehrává v posledních několika měsících zpěvaččina života, kdy byla závislá na alkoholu a lécích na bolest. Renée Zellweger opět dokázala, že má na víc než na potrhlou Bridget Jones. Aby se předloze co nejvíce podobala, trávila každý den dvě hodiny v maskérně.

judy.jpg
Foto: Profimedia

Natalie Portman jako Jacqueline Kennedy
Zahrát oblíbenou první dámu, které se říkalo Jackie (jmenoval se tak i film z roku 2016), byl pořádně těžký úkol. Zvlášť když film zachycuje období, kdy se první dáma musela vyrovnat se zastřelením svého muže. Natalie Portman se ale vyznačuje podobnou křehkostí, elegancí a noblesou, kterou disponovala právě Jackie. V signifikantních kostýmcích, kterými Jackie udávala trendy, herečka vypadala skvěle.

jackie.jpg
Foto: Profimedia

Meryl Streep jako Margaret Thatcher
Herečka Meryl Streep získala roli další silné ženy, konkrétně první britské premiérky ve filmu Železná lady z roku 2011. Za svůj výkon si vysloužila třetí sošku Oscara v kariéře a akademie ocenila i masky. Spíše než na politickou stránku věci se filmaři zaměřili na osobní prožívání, na tíhu zodpovědnosti a Margaretin soukromý život. Náročná byla i skutečnost, že Meryl Streep hrála postavu v rozpětí více než čtyřiceti let.

margaret.jpg
Foto: Profimedia

Táňa Pauhofová jako Lída Baarová
Krása byla jednou z hlavních zbraní kontroverzní prvorepublikové herečky Lídy Baarové. Okouzlila i Hitlerova ministra propagandy Josefa Goebbelse a jejich vztah je důvodem, proč je Baarová mnoha lidem trnem v oku. Její herecká představitelka Táňa Pauhofová měla při obdržení nabídky rozporuplné pocity. V rozhovoru pro Lidové noviny uvedla, že jde o fascinující osud, ale zároveň velkou zodpovědnost. Fyzicky podobné si obě ženy ale příliš nebyly, a tak musely úřadovat maskérky. Herečka se nevyhnula například tmavé paruce. Ta ovšem na plátně vypadala velmi přirozeně.

lida.jpg
Foto: Profimedia

Michelle Williams jako Marilyn Monroe
Role sexbomby a idolu mnoha mužů byla snem nejedné herečky. Ve filmu Můj týden s Marilyn si filmovou ikonu v roce 2011 zahrála Michelle Williams. Ale překvapivě z toho zpočátku nebyla nadšená. Roli odmítla a nechala se slyšet, že je to naprosto odlišná žena, se kterou by se nemohla herecky ztotožnit. Nakonec ale roli vzala a co se vizuální stránky týče, šlo o perfektní proměnu.

maryl.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: CSFD, Lidové noviny, Independent, The New York Times, Novinky, Profimedia

Čtěte také: