63602cdef39f7seznam.jpg
Foto: Profimedia

V první polovině listopadu budeme moci na Netflixu zhlédnout už pátou sérii The Crown od Petera Morgena. Objeví se Imelda Saunton v roli královny, Dominic West se promění v prince Charlese a princeznu Dianu si zahraje dvaatřicetiletá australská herečka Elizabeth Debicki. Přebere tak roli po Emmy Corrin.

Pátá série odkryje počátek až polovinu 90. let, tedy období, kdy se manželství prince Charlese a Diany, princezny z Walesu, rychle rozpadalo. Charles se přiznává k nevěře a mimomanželskému poměru s Camillou Parker-Bowles, Diana sundává svůj slavný safírový prsten a obléká pověstné černé „šaty pomsty”.

Šaty pomsty

Jakmile se na internetu objevily snímky z natáčecích scén, kde má na sobě Diana (tedy herečka Elizabeth) slavné šaty, mezi fanoušky se začalo špitat, že jde o tak věrohodný pohled, že by Elizabeth od Diany na první pohled nerozeznali. Můžeme se tedy těšit na důvěryhodné seriálové okamžiky. Podívejte se na srovnání herečky a princezny z Walesu.

Kostýmní návrhářka Amy Roberts se ke scéně, kde má herečka na sobě „šaty pomsty" vyjádřlla následovně: „Nikdo nemusel říkat ticho, ani akce. Byl to tak WOW moment, že všichni mlčeli a zírali s otevřenou pusou. Byla jí tak podobná a tak jí to slušelo.”

Naposledy na veřejnosti

V těchto šatech se princezna Diana naposledy před svou smrtí objevila na veřejnosti, konkrétně v Royal Gala na představení Čajkovského (Labutí jezero). Měla na sobě večerní šaty od návrháře Jacquese Azaguryho a slavný náhrdelník s diamanty a perlami od značky Garrard. Tato událost se uskutečnila pouhé dva měsíce před Dianinou smrtí v Paříži.

Poslední scéna

Scéna z posledního dne života Diany. Na fotce je Diana (Elizabeth Debicki) a její partner Dodi Al-Fayed (Khalid Abdalla). Natáčí dobu těsně před jejich smrtí, o které dodnes vznikají konspirační teorie. 

63625ca1f348aFotoJet.jpg
Foto: Profimedia

Zdroj: Vogue, Vanityfair, Profimedia

Reklama