Rodačka z Pekingu Zhang Ziyi (Čang C’-i), která 1. ledna porodila své druhé dítě, vypadá ve svých 41 letech stále stejně krásně, jako před 15 lety ve filmu Gejša, z kterého si ji mnozí diváci pamatují. Jako by se na ní snad čas vůbec nepodepisoval. Jistě za to z části mohou asijské geny, z části ale také životní styl a péče.

zhang.jpgZnag Ziyi Na Mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu v listopadu 2019

1. Pitný režim

Zhang Ziyi radí pít hodně vody. V dnešní době si téměř každý uvědomuje, že je nutné hodně pít, abyste podpořily celkové zdraví vašeho těla. Pití hodně vody také pomáhá pokožce udržet vlhkost, takže je méně suchá a šupinatá. Ne každý to však dodržuje. Čínská herečka si však na pravidelném pití čisté vody zakládá.

geisha.jpgZnag Ziyi ve filmu Gejša (2005)

2. Pravidelný přísun čerstvého ovoce

Představitelka filmové gejši věří, že je pro tělo a pokožku dobré jíst denně hodně čerstvého ovoce. Obsahuje mnoho antioxidantů, které napomáhají k zářivé a čisté pleti.

znag.jpgZnag Ziyi ve filmu Velmistr (2013)

3. Dostatečný noční spánek

Podle Zhang Ziyi je také cestou ke kráse a pomaleji stárnoucí pleti dobrý noční spánek. Je tedy důležité spát hlavně v noci. Nikoliv to dohánět přes den. I když může natáčení plán někdy zabrat hodně času, Ziyi se snaží spát nejméně osm hodin denně.

5e396be37cfbdzhang-ziyi.jpg
Zhanh Ziyi v roce 2019

Reklama