tereza.jpg

šaty snů, foto Vítězslav Ramba

Herečka Tereza Ramba je výbornou českou herečkou. Před časem se však rozhodla zabrousit i do světa móda. Společně s manželem rozjeli internetový obchůdek Láska je. Nyní Tereza se svou rodinou chystá novou kolekci, která ponese název Doma.

„Mysleli jsme si, že děláme spíš radost sobě, vůbec jsme nevěděli, jestli bude naši „lásku“ někdo chtít. Nechtěli jsme dělat naprosto žádné kompromisy, co se týká materiálů nebo čehokoliv jiného. Vybrali jsme zkrátka to nejlepší. To, co bychom chtěli nosit my, naše děti, nebo členové rodiny. Každý máme po jednom triku z první várky a nosíme je pořád. Ale teď už přišel čas přidat další kousky,“ říká talentovaná herečka.
 
A proč zrovna název Doma? „Protože vše bylo, jak jsem řekla, vyrobeno doma. Sáhli jsme na každou nit, ze které je látka utkaná, byli u vyšívání a občas si připadali jako taxikáři,“ říká.

saty-snu-www.laskaje.cz-foto-Vitezslav-Ramba-TZ3.jpg

šaty snů, foto Vítězslav Ramba

Zmiňovanou kolekci uvádějí Šaty snů. Jde o první vlaštovku, která je podle slov Terezy vyrobena z toho nejlepšího materiálu. „Z mnoha důvodů jsme nechtěli zboží z Číny. Zjistili jsme, že v podstatě neexistuje evropský dodavatel, který by měl zboží odjinud. Proto mohou být látky tak levné. Lidé v Číně pracují za příšerných podmínek, jsou to buď děti, nebo třeba političtí vězni. A to jsme za žádnou cenu nechtěli, i když nám bylo jasné, že tím celou výrobu zase minimálně o půl roku prodloužíme a samozřejmě také velmi prodražíme,“ vysvětluje Tereza.
 
A proč zrovna šaty snů? „V první řadě jsou ze šesti metrů látky, což je opravdu veliká spousta materiálu na jedny šaty. Chtěla jsem, aby při chůzi vlály, a nechtěla jsem dělat kompromisy. Šaty snů jsou minimalistické a sluší opravdu všem. Doprovází je vizuál, na kterém je celá naše rodina. Proto na jedné fotce v Šatech snů můžete vidět mně, mojí babičku, nevlastní ségru a mamku. Snažila jsem se sáhnout do všech cípů své milované rodiny. Uvidíte v nich tedy čtyři generace žen, každá jsme úplně jiná, vysoká, malá, tenká, černovlasá, blondýna. Navíc jsou jednoduché, představuji si, že v nich můžu jít na Českého lva a stejně tak i na pískoviště a nebát si kecnout na zem. Chtěla jsem šaty, ve kterých mamka může do práce i na zahradu, babička do divadla i připravovat sváteční oběd, Anička na skejta i do školy. Sluší opravdu všem a hodí se pro každou příležitost. Prostě šaty snů,“ směje se.
 
Jak už bylo zmíněno, Šaty snů jsou jen prvním kouskem z hereččiny kolekce Doma. Ta se dále rozroste ještě o další kousky, jako jsou například lacláče na jaro a léto, bláznivé barevné mikiny, roláky a další. Kolekce šaty snů, www.laskaje.cz, foto Vítězslav Ramba

saty-snu-www.laskaje.cz-foto-Vitezslav-Ramba-TZ.jpg

šaty snů, foto Vítězslav Ramba

Reklama