60cf826e347a1cl.jpg
Foto: Profimedia

Kulaté výročí premiéry herečky oslavily na vzpomínkovém promítání v Los Angeles. U této příležitosti si oblékly speciální trička. Susan Sarandon měla na svém nápis: Ona je moje Thelma a já jsem její Louise a tričko Geeny Davis říkalo: Ona je moje Louise a já jsem její Thelma. Společně se také vyfotily v legendárním tyrkysovém Fordu Thunderbird, kde si zopakovaly polibek ze závěrečné scény filmu v Grand Canyonu.

Na natáčení obě herečky zavzpomínaly v rozhovoru pro Entertainment Tonight. Susan Sarandon prozradila, že polibek původně nebyl ve scénáři, ale šlo o její návrh a iniciativu. Na realizaci měly jen jeden záběr, protože zrovna zapadalo slunce.

cl.jpg
Foto: Profimedia

Pro The Hollywood Reporter Sarandon označila snímek za revoluční v tom, že zobrazoval dvě ženy, které k sobě nebyly nepřátelské a společně se na obrazovce bavily. Do té doby měla herečka spíš opačné zkušenosti. Dvě ženy, navíc s věkovým rozdílem, byly ve filmech zobrazovány spíše jako rivalky.

Film Thelma a Louise měl premiéru v roce 1991. Režíroval ho Ridley Scott a objevil se v něm například Brad Pitt. Obě představitelky hlavních rolí si za své výkony vysloužily nominaci na Zlatý glóbus. Zajímavostí je, že všechny kaskadérské kousky dělaly herečky samy, aniž by využily profesionální kaskadérky. 

Zdroj: Entertainment Tonight, CSFD, The Hollywood Reporter