Ujíždí vám vlak? Nemyslím. Tedy alespoň podle toho, co píše čtenářka Heather, je docela dobře možné, užívat si aktivní život, i když už jste věkově jaksi „za zenitem"...


Mojí babi bude letos 86 let. Už 29 let žije sama, i přesto však stále nosí snubní prstýnek. Láska až za hrob? Asi ne. Spíš zvyk. Když byla ještě v „mladším" věku, často jí říkali, proč si nenajde nového mužského. Odvětila s tím, že má svůj klid a že po žádném cizím chlapovi nebude prát podělané plky (plky = spoďáry :-)...).

„Umírá" od svých 50 let. Každý rok zopakuje, že příští Vánoce už tu nebude. Nejdřív se chtěla dožít vnoučat. Dožila se. Pak měla za cíl moji maturitu. Potom maturitu mého mladšího bráchy. Další metu splnila, když se dožila mé svatby („Já bych tak chtěla vědět, koho si jednou vezmeš!"), teď se chce dočkat léta, aby zažila bráchovu promoci. Momentálně rekonstruujeme domek a ona se chce dožít první návštěvy v něm, aby věděla, kde žiju. Myslím, že dalším bodem budou pravnoučata :-) Podle mě je fajn dávat si tyto cíle a dívat se, jak se všechny postupně plní...:-)

S „kámoškama" vymetá hodové zábavy, chodí na grilovačky a také ve svých 83 letech započala (a taky ukončila :-)...) svoji filmovou kariéru. Když se před třemi lety v létě natáčel v jejich vesnici film, měli z toho všichni haló. O zábavu od rána do večera měla postaráno, sledovala natáčení, okukovala herce, s Bolkem si popovídala o jejich společném valašském původu. A jednoho dne, přišla zpráva, že babča má společně s dalšíma „holkama" právě 1. natáčecí den. Chodily zprávy o každém natáčecím dni, babky si svoje role v komparsu užívaly. Režisér jim říkal „dámy", vstup měly od štábu povolen všude, protože to byly „jejich babičky" :-) A vidět babi v sobotu večer v hlavním vysílacím programu a následně v titulkách, byl fakt mazec :-) Dělali jsme si z ní legraci (samozřejmě v dobrém), že prázdniny budeme trávit u ní v Malibu, a když jsme se jí jednou nemohli dovolat, ze srandy jsme ji podezírali, že se určitě na drátě vykecává se Seanem nebo s Harrisonem :-)

Babča si dokáže života i ve svém věku užívat, i přestože stále hrozí, že už tu dlouho nebude. Babi, zkus to s námi ještě chvíli vydržet. Aspoň do maturity pravnoučat :-)))))

Vaše,
Heather

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama