Herečka Lenka Krobotová zazářila nedávno na televizních obrazovkách v seriálu Čtvrtá hvězda a nyní přichází do kin snímek Díra u Hanušovic, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí. Do filmu herečku z Dejvického divadla obsadil režisér a tatínek Miroslav Krobot. A jestli s ním jako dcera kvůli své roli diskutuje? Kdo ji přivedl k herectví? Lenka Krobotová poskytla našemu magazínu krátký rozhovor.

dira

Do kin právě vstoupil nový snímek Díra u Hanušovic. Jaká je vaše role? Byla vám ušitá na tělo?
Rozhodně ne... dlouho se uvažovalo, jestli nebudou hrát ve filmu spíše neherci... nicméně následnou nabídkou zahrát si Jarunu jsem byla upřímně překvapená a vzala jsem ji jako výzvu, je to poloha, kterou jsem si ještě nezahrála....

Ve snímku se objevilo několik vašich kolegů z Dejvického divadla. Byla spolupráce na place spíše výhodou? Nedošlo na příznaky ponorkové nemoci...?
Nebylo by normální, kdyby se tyhle věci neděly, ale zažila jsem je spíš v divadle a většinou jsme schopni si je včas vyříkat. Při tomhle natáčení jsme byli v jiném, novém prostředí, střídali se na place, přitom všichni kdesi v lesích, na horách... soustředili jsme se na to, abychom co nejvíc naplnili tátovu představu. Večer dali všichni pivko, bylo léto a vidět se při tak pěkné práci o prázdninách byl bonus.

Děj filmu se odehrává na Jesenicku, odkud váš otec pochází. Máte vy sama k tomuto místu nějaký vztah?
Mám, máme tam chalupu, příbuzné, kamarády, takže tam trávíme docela dost času. Je to krásný, svérázný kraj, ráda se tam vracím.

Musela jste si nastudovat nářečí. Byl v tom nějaký problém?
Pro mě až tak ne, mám to celkem naposlouchané díky kamarádům a příbuzným.

Vaši sestru hraje ve snímku Táňa Vilhlemová. Brala byste ji za sestru i v reálu?
To by bylo asi docela zajímavý, Táňa je jízda. :-)

tana

S Tatianou Vilhelmovou

Tvůrci filmu označují Díru u Hanušovic jako „načernalou komedii“. Vám samotné jako herečce je bližší spíše komediální, nebo vážná herecká poloha?
Nejradši mám – stejně jako na divadle –, když se obě polohy snoubí, když se divák baví a pak zjistí, že má hlubší, vážnější zážitek, než si myslel.

S vaším otcem Miroslavem Krobotem se profesně potkáváte v Dejvickém divadle, nyní vás ve filmu Díra u Hanušovic režíroval i před filmovou kamerou. Jaké to vlastně je být pod režijním vedením vlastního otce?
Už spolu pracujeme docela dlouho, takže ho při práci dávno vnímám jinak než jako otce. Už v počátcích naší spolupráce bylo jasné, že rodinné vazby při práci bude třeba oddělit, a to se nám naštěstí podařilo, i když jsem opravdu netušila, jestli to půjde... Táta je vynikající zkušený režisér, který vychází z herců, z lidí takových, jací jsou, má humor, nadhled a v sobě takový zvláštní klid, takže myslím, že především díky těmto jeho vlastnostem jsem se dokázala uvolnit, soustředit se a pracovat jako všichni ostatní. Díra u Hanušovic byla díky kameře trochu nová zkušenost, ale v klidu, v horách, zkoušelo se, radost myslím pro celý náš soubor...

Diskutujete celkově s režiséry?
Dle situace, postavy, když se upravuje scénář, ale většinou mu věřím, jeho vizi.

A s vaším tatínkem?
Taky tak, většinou mě baví jeho vidění.

Vzpomenete si, kdy poprvé jste si řekla, že budete herečka? Co vás přivedlo k herectví?
Přivedlo mě k němu setkání s Petrou Špalkovou a účinkování ve spolku Kašpar.

Co na to rodiče?
S obavami a odstupem to sledovali, ale myslím, že drželi palce.

Jaká postava vám je ve vaší herecké kariéře nejbližší? Jakou byste si naopak chtěla zahrát?
Mám teď v divadle moc ráda Mášu z Racka, z dřívějších třeba Charlottu ze Spřízněni volbou. Z filmu ráda vzpomínám na Restart a Karamazovi. Mým snem je zahrát si nějakou dramatickou postavu v historickém filmu nebo oběť či vyšetřovatelku ve stylu severských kriminálek.

Máte dva syny, myslíte si, že se jednou vydají ve vašich stopách?
Netuším, ale múzické sklony mají.

Jste s dětmi spíš kamarádka, nebo jste přísná máma?
Snažím se to kloubit. Výchova je drsný proces.

Přála byste si ke dvěma synům ještě další dítě?
Někdy ano, jindy ne.

Jaká byla vaše puberta? Klidná, nebo naopak? Mejdany, útěky z domova...
Puberta drzá a mejdánky až spíš později od DAMU dál.

V poslední době jste herecky na roztrhání. Plánujete ještě nějaký další velký projekt, nebo budete také chvíli „odpočívat“ na prknech Dejvického divadla?
Že jsem na roztrhání? To jste slyšeli kde? :-) Teď hodně hraju, těšíme se na nového uměleckého šéfa v Dejvickém divadle a jsem sama zvědavá, co na mě čeká... Také se objevím v novém cyklu Nevinných lží.

ČTĚTE TAKÉ:

Reklama