Herečka Alice Bendová, maminka sedmiletého syna Vašíka a téměř pětileté dcerky Alice, je už dva roky šťastně zadaná. Po rozvodu si našla o dvanáct let mladšího přítele Michala Topola a po jeho boku jen září. Čtyřicetiletou herečku můžete nyní vidět v roli Loly v seriálu Svatby v Benátkách. A jak o sebe známá brunetka pečuje? A jestli ji pomohla krása k lepší roli? Vše se dozvíte v rozhovoru, který našemu magazínu poskytla.

Každá žena má nějaké své rituály, a protože jsme ženský magazín, nedá se mi nezeptat, protože vy sama zrajete jak víno, jak o sebe pečujete? Jak se udržujete v kondici?
Děkuji moc. :) Já mám takovou svoji klasiku, ráno vstanu, osprchuju se střídavě teplou a studenou vodou, a obličej natřu konopným krémem. Stejně tak i navečer poté co se odlíčím, znovu použiji konopný krém, ale tentokrát trochu mastnější na vyživení pokožky. A podobně se starám i o tělo, každý den hlavně pořádně nakrémovat.

Pomohla vám někdy krása k lepší roli?
Všechny moje role jsou postavené na tom jak mě lidé znají i na mém vzhledu, do role mršky by neobsadili šedou myšku. Zřejmě teda vypadám i trochu jako mrcha. :) U rozdávání rolí je to především o vzhledu jako takovém než o kráse a počtu vrásek.

 

ddd

Stalo se naopak, že byste roli kvůli tomu, že jste hezká nedostala?
Je to možné. Třeba někdo uvažoval o tom, že by mě obsadil, a nakonec vybral někoho jiného. Myslím si, že je to spíše typově, že se na určitou roli hodím nebo nehodím.

Ženám nyní velí trend zajít si jednoduše hubnout do salonu. Jak to máte vy s hubnutím?
Hubnutí jsem začala řešit nejvíce po porodech dětí, kdy jdou kila nahoru a nic s tím neuděláte. Omezila jsem pak trochu jídelníček, zapojila cvičení a předně jsem absolvovala zmrazení tuků Kryolipolýzou na Klinice Yes Visage, které mi hubnutí skvěle nastartovalo. A pak šla kila dohromady s péčí o děti skvěle dolů. Běhání kolem dětí a sportování s nimi, kdy jezdíme na kole a chodíme lézt na umělé stěny, mi teď uplně stačí. Na chození do fitness centra 3x týdně díky dětem a práci nemám čas.

ddd

Hlídáte si svůj jídelníček, nebo ráda mlsáte?
Já právě jím hodně, jednou za čas i trošku víc povolím a mlsám sladké, ale pak se musím na čas naopak zase hodně stáhnout a omezit. Ale není to o tom, že bych držela nějakou dietu, to určitě ne, na diety nejsem. Jediné co se snažím, je se nepřejídat a večer už jíst jen zeleninu.

Pocítila jste v životě nějaký zlom, například narození dětí, po kterém jste musela začít více cvičit a hubnutí přestalo být jednoduché?
Určitě, porod byl zásadní a tělo se pak nedostane do formy za 14 dní. Proto jsem pak podstupovala zmiňovanou Kryolipolýzu, která mi pomohla, ale stejně na ty poslední 3 kila, která jdou už jen těžko dolů zabere nejlépe stres.

Kolik času strávíte v koupelně, než vyrazíte do ulic?
Já to mám ráno celkem rychle, takže tak těch 5-7 minut, rychlá srpcha, nakrémovat tělo, rychle omýt obličej a jdu.

Chodíte ven někdy bez make-upu?
No jasně. :) A dokonce mě lidi ještě občas i poznají, tak to ještě není tak strašný. Často se mi i vůbec nechce se líčit, přeci jenom při natáčení je make-upu hodně a tak jsem ráda, že některé dny si na obličej nemusím nic nanášet, pouze krém.

Změnil se od porodu dětí způsob, jakým se oblékáte?
Dřív, než jsem měla děti, tak jsem celkem běžně nosila podpatky, to už teď neexistuje. Jedině, když jdu výjimečně večer ven, tak si beru podpatky a hodně vysoké, abych si je užila.

Ke čtyřicátým narozeninám jste si nadělila aplikaci botoxu, jak jste s tím spokojená?
Musím přiznat, že prvního třičtvrtě roku botox fungoval skvěle. Měla jsem krásně vypnuté čelo a mohla jsem normálně hýbat obočím, neměla jsem pocit, že by se nějak změnila mimika. Od té doby už jsem si to i jednou zopakovala, myslím si, že tak jednou za rok, je to skvělá prevence proti hlubokým vráskám.

V rámci omlazení a zachování mladistvého vzhledu v budoucnu, hrála by u vás roli plastická chirurgie?
No asi bych to zvažovala. Pokud by to bylo třeba, určitě bych si nechala upravit víčka, to se mi zdá jako dobrá volba, pokud vám víčka začnou povadat. Do ničeho většího bych asi nešla. Jsem pro botox a jemné úpravy, ale nic zásadního. Dle mého, je lepší přiznat pár vrásek a brát stárnutí s úsměvem. Ovšem myslím si, že plastická chirurgie má svoje opodstatnění a pokud se to nepřežene, tak je na místě, ale je dobré to využívat s citem.

Na obrazovkách vás můžeme vidět v seriálu Svatby v Benátkách, a znovu zde hrajete tak trochu negativní roli, čím to je?
Mám pocit, že jsem pro negativní role předurčená, a už takto zaškatulkovaná. Mě to ale vůbec nevadí, ráda dostávám takovéto role a za tuhle v seriálu Svatby v Benátkách jsem moc ráda, hrozně mě baví a líbí se mi, že je to role, která lidem kromě své negativity připadá i zábavná.

Vypadá to, že se v těchto negativnějších rolích vyžíváte, je to tak? Jak se v této pozici cítíte, je vám to blízké?Popravdě se v tom vyžívám, je to zábavné. Hraju něco, co v běžném životě neudělám. Ovšem negativní role mají i své klady, tak jsem ráda, že se to vyrovnává a dá se na to koukat.

Reklama