joah-seznam.jpg
foto: Shutterstock

„Vím že to myslíte dobře, ale moc vás prosím, nekomentujte moje tělo. Ať už lichotíte nebo kritizujete, rád bych vám ve vší úctě sdělil, že to ničemu nepomáhá a není mi z toho dobře,” uvádí. 

Za špatným vnímáním sebe sama stojí podle herce špatné zkušenosti z dětství a dospívání. „Už jako teenager jsem se proslavil a velkou část mládí musel poslouchat komentáře, jak jsem tlustý, hnusný a nepřitažlivý,” napsal Hill na svůj Instagram. „Až v posledních čtyřech letech, kdy jsem začal psát scénář a režírovat film Mid 90s mi došlo, kolik bolesti z tohoto období si s sebou pořád nesu.” Hill taky přiznal, že se až okolo pětatřicátého roku života dokázal u bazénu svléct v kruhu blízkých přátel do plavek bez pocitu hanby. „Možná bych to býval dokázal dřív, kdyby moje dětské nejistoty nebyly tak zesílené těmi lety veřejného posměchu ze strany novinářů a tisku," dodává.

joah-clanek.jpg 
foto: Shutterstock

Mezi fanoušky se mu dostalo prostřednictvím sociálních sítí velké podpory. Mezi komentujícími se objevil také komentář jeho sestry, která napsala: „To je můj bratr. Jsem na tebe pyšná a miluji tě <3”.“ Další z fanoušků píše: „Lidé by se měli soustředit jen na tvůj herecký talent a projekty, které děláš. Tvoje tělo je jen tvoje a měli bychom to respektovat.”

Jonah je jedním z mála známých mužů, kteří se veřejně vyjádřili k problematice malého sebevědomí či vzniku komplexů a poruch příjmu potravy. Dnes je prý už se svým tělem vyrovnaný, ale vedla k tomu skutečně dlouhá cesta. 

zdroj: web Shape, Instagram Jonah Hill

Reklama