Zatím ještě chodí herec a moderátor Pavel Nový (59) o berlích, ale je nesmírně rád, že invalidní vozík už vůbec nepotřebuje. Jeho pevná vůle a pravidelné cvičení ho vrátily zpátky do života. Populární herec divadla Ypsilonka, kterého proslavila například postava hrázného Palyzy v televizním seriálu Velké Sedlo a role Pepy v komedii století S tebou mne baví svět, má za sebou učiněné martýrium.

 

Prodělal velmi nebezpečné zákeřné onemocnění, západonilskou horečku, během následné operace ochrnul a prognóza byla nejistá. Hrozilo, že už se nikdy nepostaví na vlastní nohy. Následný téměř půl roční pobyt v léčebném rehabilitačním centru v Kladrubech přinesl své ovoce. Pavel Nový s berlemi chodí jako o závod a doufá, že do roka je odloží. A že již své šedesátiny za měsíc oslaví dalšími pokroky. Na nedávný charitativní golfový turnaj v Karlových Varech, který pořádal jeho kamarád Martin Dejdar ve prospěch mladých handicapovaných sportovců, se herec Nový přijel zatím jen podívat. Do dražby věnoval své propocené tričko. A protože se vydražilo za dvanáct tisíc, o tisícovku více než obrázek jeho hereckého kolegy Jirky Lábuse, měl obrovskou radost. "Je to fantastické, jsem rád, že jsem mohl přispět na konkrétní projekt, pro konkrétní lidi," řekl.

Pavel Nový zároveň přiznal, že se už moc těší, až se bude moci věnovat svým oblíbeným sportům. "Golfový hráč ale ze mne nikdy nebude. Golf mě neláká, já si raději zahraju tenis nebo hokej a fotbal," prohlásil. Na rozdíl od zpěváka Karla Gotta si ale Pavel Nový nemyslí, že je golf sport pro páprdy. "Je to krásná hra, ale prostě to není můj šálek kávy."
 

Reklama