prachar.jpg
Foto: TV Prima se souhlasem Jakuba Prachaře

Jako první se divákům představí 1. MISE, která bude mít premiéru 29. srpna. Podle prvních ukázek to vypadá, že se televize snažila natočit českou obdobu seriálu M*A*S*H. Děj se totiž odehrává ve vojenském zdravotnickém prostředí.

Skupina mladých vojáků a vojaček podstoupí tvrdý výcvik pod vedením Dana Hofmana (Jan Dolanský), Davida Hofbauera (Marek Němec) nebo Víta Jelena (Pavel Řezníček). Obstojí jen ti nejlepší, kteří se zapojí do záchrany lidských životů.

Na programu je také seriál z malebné vesnice plný laskavého humoru a nadhledu. Stejně jako ve filmu Ženy v běhu se před kamerou sešla Tereza Kostková s Veronikou Khek Kubařovou. Tereza Kostková si zahrála veterinářku Lucii, která se ocitá na rozcestí mezi dvěma muži v podání Romana Vojtka a Romana Zacha.

Ve třetí novince Dvojka na zabití se divákům představí trochu nesourodá dvojice kriminalistů ve složení Jakub Prachař a Sara Sandeva.

„Diváky bych nalákal na to, že seriál bude mít jen jednu reklamní pauzu a je krátký. V každém díle se navíc dozvíte, kdo vraždil, takže nepůjdete spát s pocitem, že musíte nervózně čekat do příštího týdne,“ popsal s humorem jemu vlastním Jakub Prachař.

Jeho postava detektiva Martina Rykla je zpočátku ironická a depresivní, ale podle herce projde určitým vývojem. „Na place se mi přezdívalo kapitán Kripl, což bylo pravděpodobně způsobené mým chováním, za které se všem omlouvám. Je to role, která mě v podstatě kopíruje, takže jsem nemusel nic moc hrát. Jde o smutnou postavu, která se ale na konci stane v rámci možností veselou,“ okomentoval Prachař.

Po jeho boku se v seriálu objeví Sara Sandeva jako organizovaná a spořádaná vyšetřovatelka Karolína Světlá.

Zdroj: TV Prima, Jakub Prachař, redakce