TILDA SWINTON (Jadis, Bílá čarodějnice)

Pochází ze Skotska a jako herečka debutovala ve filmu Dereka Jarmana Caravaggio (1985). Osmiletou spolupráci s Jarmanem, během níž s ním natočila dalším sedm filmů včetně The Last of England, The Garden, War Requiem a Wittgenstein, ukončila až jeho smrt v roce 1994.

Za výkon v Jarmanově adaptaci Edward II získala v roce 1990 Volpiho pohár na MFF v Benátkách. O dva roky později jí přinesla mezinárodní slávu role role ve filmu Sally Potter Orlando. Poté si zahrála ve filmech Conceiving Ada a Teknolust Lynn Hershman-Leeson, Female Perversions Susan Streitfeld, Válečná zóna Tima Rotha a Possible Worlds Roberta Lepagea.

V roce 2000 obsadila roli ve filmu Temná voda režisérů Davida Siegela a Scotta McGeeheea, která jí opět přinesla spoustu mezinárodních cen a tentokrát i nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka. V poslední době si zahrála ve filmech Adaptace Spikea Jonzeho, Adamovo tajemství Davida Mackenzieho a nadcházejícím komediálním dramatu Mikea Millse Thumbsucker. V posledním roce si zahrála dále v dramatu Jima Jarmusche Zlomené květiny s Billem Murrayem a komiksové adaptaci Constantine s Keanu Reevesem. Mezi její nadcházeící filmy patří That Man from London, Stephanie Daley a Michael Clayton.


Pro GEORGII HENLEY (Lucinka) je role v tomto filmu hereckým debutem. Georgie se narodila ve městě Ilkley, které leží na severu Anglie a chodila do místního hereckého kroužku Upstagers.


14letý SKANDAR KEYNES (Edmund) načal svou profesionální hereckou kariéru před pěti lety ve hře Macbeth, kterou sehrál s Royal Shakespeare Company pro britskou televizi Channel 4. Roli získal pouhých několik měsíců poté, co se zapsal na divadelní školu v Islingtonu. Ihned po prvotním úspěchu následovala další televizní role - tentokrát si zahrál opuštěné dítě v dokumentárním dramatu Jonathana Meadea The Victorians. O několik měsíců později se objevil na divadelním pódiu v pantomimické adaptaci klasické pohádky Popelka. V roce 2001 si zahrál malého Enzoa Ferrariho v životopisném snímku Enzo Ferrari.

ANNA POPPLEWELL (Zuzana) si zatím naposledy zahrála v celosvětově úspěšném dramatu Dívka s perlou. Šestnáctiletá dívka debutovala v roce 1998 v televizní adaptaci románu Frenchman's Creek. Objevila se také ve filmech The Little Vampire, S tebou i bez tebe, Mansfieldské sídlo a Prďoši. Mezi její další televizní role patří Dirty Tricks, Love in A Cold Climate a Daniel Deronda. Anna je nejstarší ze tří sourozenců, z nichž všichni docházeli do sobotní školy herectví. Její sestra Lulu se nedávno objevila ve filmu Láska nebeská a bratr Freddie obsadil roli Michaela Darlinga v předloňské adaptaci knihy Peter Pan v režii P.J. Hogana.


WILLIAM MOSELEY (Petr) je synem anglického kameramana Petera Moseleyho a tento film je pro něj celovečerním debutem. Vedoucí castingu Pippa Hall si jej poprvé všimla během hledání hereckého obsazení televizního filmu Cider with Rosie. Tehdy roli nedostal, avšak Hall na jeho herecký talent nezapomněla a o pět let později mu nabídla roli v Letopisech Narnie. V roce 2002 si zahrál v televizním filmu Goodbye, Mr. Chips.

Reklama