Karel Roden

(v roli Pavla Zemana)

 

Karel Roden je hvězda české kinematografie, vlastně už nejen české. V tuto chvíli má na kontě řadu hollywoodských kasovních trháků: 15 minut, Blade 2, Neprůstřelný mnich, Hellboy, Bournův mýtus.

Spolupracoval s několika velice známými osobnostmi: mezi nimi zmiňme například Roberta De Nira 15 minut (sám Robert De Niro si ho vybral), Wesley Snipese („Blade 2“) nebo Matta Daemona („Bournův mýtus“). Zahrál si i v několika dalších filmových hitech.

 

 

Andy Nyman

(v roli Colina Framptona)

 

Andy se učil na London Guildhall School of Music and Drama. Potom  přes 15 let hrál, a během posledních 3 let se orientuje pouze na celovečerní hrané filmy.

V roce 2000 ztvárnil roli Keithe Whiteheada v kontroverzním filmu Martina Amise „Dead Babies“. Drtivá většina Andyho recenzí byla pozitivní. Největšího uznání se mu ale dostalo od Martina Amise. Ten ve své biografii vzpomíná na Andyho jako na ohromného herce.


Od té doby si Andy zahrál ve filmu o židovském povstání ve varšavském ghettu „Uprising“. Zahrál si například s Jonem Voightem, Donaldem Sutherlandem, Davidem Schwimmerem, Leelee Sobieski nebo Hankem Azaria. Snímek získal cenu Emmy a byl nominován na Zlatý Globus.

 

Poslední Andyho film „Coney Island Baby“ se točil loni v irském Sligo. Šlo o režijní debut producentky Amy Hobbyové. Film natočil známý kameraman Peter Demming („From Hell“, trilogie o Austinu Powerovi a snímek „Mullholand Drive“). Andy si tu zahrál roli Franka, gaye a francouzského drogového dealera, který má slabost pro zbraně.


Tento snímek získal cenu za nejlepší režii  na filmovém festivalu v Rhode Island  a byl promítán na losangelském filmovém festivalu v roce 2003.

 

Aňa Geislerová

(v roli Líby Zemanové)

 

Do hlavní ženské role byla obsazena Aňa Geislerová. Zahrála si zde špatně naloženou Líbu Zemanovou, která má slabost pro nakupování.


Hrála v mnoha slavných českých i zahraničních snímcích. Namátkou: Pějme píseň dohola, Rekviem pro panenku, Jízda, Návrat idiota, Želary, Kytice, Výchova dívek v Čechách, Kuře melancholik. Aktuálně ji uvidíme ve filmu Bohdana Slámy Štěstí nebo v novém filmu Jana Hřebejka Kráska v nesnázích.

Reklama